REKLAM REKLAM

Anderson’dan Vienna’da bir ilk!

137 defa okundu kategorisinde, 28 Eki 2018 - 19:16 tarihinde yayınlandı
Anderson’dan Vienna’da bir ilk!

Vienna finalinde, son dönemin en başarılı raketlerinden Kei Nishikori’yi 6-3, 7-6(3) ile yenen Kevin Anderson, ATP500 seviyesinde ilk şampiyonluğunu elde etti ve sezon sonu finallerini garantiledi.

 

Açılış setinin dördüncü oyununda Nishikori’nin servisini kıran Anderson, ilk servislerinden yüzde 89 ile puan çıkarttığı bu seti 6-3 ile rahatça kazandı. Japon raket bu sette ilk servislerinden sadece yüzde 59 ile puana gidebildi.

İkinci sete daha agresif başlayan Nishikori, servis performansını arttırdı ama ‘break’ yapamayınca, zaten servisleri muazzam işleyen Anderson karşısında tie-break’ten başka seti kazanacak yolu kalmadı. Tie-break’e ilk 3 oyunu kazanarak başlayan Güney Afrikalı raket, 7-3’lük tie-break skoru ile seti ve bir saat 55 dakika süren maçı kazanarak şampiyon oldu.

Bu sene beşinci finalinde ikinci kez (New York) zafer elde eden Anderson, ilk kez bir ATP500 seviyesinde şampiyon olurken, kariyer yılını geçirdiği 2018’i 45-16’lık performansla bitirmeyi başardı. Ayrıca Anderson, Nishikori karşısında maçı 36 winner (13 ace) ve 30 basit hata ile tamamlarken, kariyerinin beşinci zaferine imza attı.

Son 5 turnuvanın ikisinde final, ikisinde yarı final oynayan ve çoğu zaman ‘finallerin kaybedeni’ olarak hatırlanan 28 yaşındaki Nishikori ise bu sezon üçüncü finalinden de boynu bükük ayrıldı ve üst üste dokuzuncu finalini kaybederek, şampiyonluk özlemini 3 yıla çıkardı. Japon tenisçi, maçı 25 winner ve 23 basit hata ile tamamladı. Dünya 11 numarası raket, 2018’i 40-17 ile gayet iyi bir yerde bitirdi.

Dünya 8 numarası Kevin Anderson, 7.300 kişinin önünde elde ettiği bu şampiyonlukla, sezon sonu finallerine de katılmayı garantiledi.

Tüm Yazıları