REKLAM REKLAM

Zverev’den güçlü başlangıç!

170 defa okundu kategorisinde, 10 Eki 2018 - 10:07 tarihinde yayınlandı
Zverev’den güçlü başlangıç!

Büyük turnuvalardaki suskunluğu ile bilinen Alexander Zverev, Beijing’de şampiyon olan Nikoloz Basilashvili’yi iki sette geçerek Shanghai’de üçüncü tura yükseldi.

 

3 gün önce Beijing’de (Çin Açık) zafere uzanan Gürcü Basilashvili, tam da formunun zirvesinde Zverev’in karşısına çıktı. Karşılıklı kırılan servislerle başlayan açılış setinde uzun süre eşitlik bozulmazken, ilk hatayı Basilashvili yaptı. Skor 5-5 iken kendi oyununda servisine tutunamayan Gürcü raket, ilk seti 7-5 kaybetti.

İkinci setin üçüncü oyununda ne olduğunu anlamadan kendi servis oyununda 0-40’ı gören Basilashvili, bu oyunu da kaybetti ve ipler tamamen Zverev’in eline geçti. Maç boyunca yüzde 84 ile ilk servislerinden puan çıkartan ve 12 ‘ace’ atıp, hiç çift hata yapmayan dünya 5 numarası ‘Sascha’, seti 6-4, maçı da 2-0 kazanmayı bildi.

Zverev 21 winner, 15 basit hata (11’i backhand) yaparken, Basilashvili ise 23 winner üretmesine rağmen 35 basit hata (22’si forehand) ile sonunu hazırladı.

6 maç sonra yenilgiyi tadan dünya 23 numarası Basilashvili, böylelikle ilk 20 hayallerini bir başka turnuvaya bırakırken; bu sezon 47’nci galibiyetine uzanan Zverev’in, üçüncü turdaki rakibi Alex de Minaur oldu.

Tüm Yazıları