1 numarayı devirdi!

1 numarayı devirdi!

1 numarayı devirdi!
19 Nisan 2019 - 17:01 - Güncelleme: 19 Nisan 2019 - 22:32

Dünya 1 numarası Novak Djokovic'i mükemmel bir performansla 6-3, 4-6, 6-2 ile geçmeyi başaran Daniil Medvedev, Monte Carlo'da yarı finalist oldu.


 

Avustralya Açık'ı kazandıktan sonra masters turnuvalarında umduğunu bulamayan Djokovic, Monte Carlo'da da istenileni veremedi.

23 yaşındaki rakibi Medvedev karşısında açılış setinin ilk oyununda servisini kırdıran Sırp oyuncu, sadece 3 winner ürettiği ilk seti 6-3 ile kaybetti. 21 basit hatası ise onun tanınmayacak halde olduğunun net göstergesi oldu.

İkinci sette nispeten iyi duruma gelen ve maça giren 31 yaşındaki Djokovic, üçüncü oyunda servis kırdı. Setin kalanında Medvedev, bu dezavantajın altından kalkamadı ve set 6-4 ile dünya 1 numarasına gitti.

Final seti karşılıklı kazanılan oyunlarla başlarken, 2-1 önde olan Rus raket, kritik yerde eline geçen fırsatta servis kırınca skor avantajını cebine koydu. Bir 'break' geriden gelen Novak, iyice oyundan düştü.

Kendi servisinde bir kez daha sorun yaşayan Djokovic'i kötü gününde yakalayan Medvedev, maçı bitirecek son bir hamle daha yaparak, yine servis kırdı. Maç için servise geçen dünya 14 numarası, sonuca gitmekte zorlandı ve Nole servis kırarak, umudunu korudu.

HABER: Lajovic tarih yazdı!

Son setinde büyük üstünlüğü kurduğu rakibini, 5-2 sonrası bir kez daha servis kırarak (maç boyunca 5) mağlup eden Medvedev, bu sezon 21-6'lık galibiyet kaydına ulaştı.
Djokovic bu sezon dördüncü mağlubiyetini aldı.
İki saat 20 dakika süren mücadelede Djokovic 23 winner ve 47 basit hata ile (27'si forehand) oynarken, Medvedev ise 25 winner ve 21 basit hata ile maçı tamamladı.
İlk masters yarı finaline yükselen Daniil Medvedev, BIG3 üyelerini ilk kez yenmeyi başardı.
Dördüncü buluşmalarında Djokovic'i ilk kez yenen Medvedev, kariyerinde ilk kez bir masters turnuvasında yarı finale yükselirken, rakibi Dusan Lajovic oldu.

https://youtu.be/pQLhUSEv9aA