Reklam
Reklam

12'nci kupa ülkesinde!

Pandemi sebebiyle turnuvaya eklenen Köln turnuvasının finalinde şampiyonluğa koşan Alexander Zverev, 12'nci kupasını aldı...

12'nci kupa ülkesinde!
18 Ekim 2020 - 20:05

Köln'de düzenlenen sert kort turnuvasının finalinde Felix Auger Aliassime'yi 6-3'lük iki setle mağlup eden Alexander Zverev, kariyerinin 12'nci şampiyonluğuna ulaştı.

Bu zaferle beraber 23 yaşındaki Zverev, Almanya'da üçüncü kupasını elde ederken, Aliassime karşısında 4 kez servis kırdı.


Maçta ilk servislerinden %80 ile puan çıkartarak oyunu domine eden Zverev, 2016 yılından bu yana her yıl en az bir şampiyonluk kazanarak iyi bir ivme yakaladı. Bu yıl 19-8'lik galibiyet karnesine sahip olan Alman raket turnuvada sırasıyla; Fernando Verdasco, George Harris ve Davidovich Fokina'yı eledi.

Felix Auger Aliassime'yi üçüncü maçlarında da mağlup eden Zverev, turnuvaya 1 numara olarak katıldı ve mutlu sona ulaştı. Ayrıca 1.5 yıl sonra kupa kazanmış oldu. (2019 Mayıs, Cenevre)

3 numara Felix Auger Aliassime ise bu yıl 15'inci mağlubiyetini alırken (21 galibiyet), kariyeri boyunca çıktığı altıncı finalden de boynu bükük ayrıldı. Kanadalı oyuncu, henüz ATP şampiyonluğu elde edemezken turnuvada sırasıyla; Henri Laaksonen, Radu Albot ve Roberto Bautista-Agut'u eledi.