Reklamı Geç
Reklam
Reklam

13/20, Vamos Nadal!

Roland Garros Finali'nde Novak Djokovic'i sürklase ederek şampiyon olan Rafael Nadal, 20'nci Grand Slam zaferine imza attı...

13/20, Vamos Nadal!
11 Ekim 2020 - 19:00

Yok böyle bir oyuncu! Rafael Nadal, Roland Garros'ta 13, toplamda 20'nci Grand Slam şampiyonluğunu elde etti.

Finale gelene kadar set kaybetmeden gelen Rafa, finalde zor bir eşleşme olması beklenen mücadeleyi tek başına domine ederek, Djokovic'e ağır bir mağlubiyet yaşattı.


İlk seti 6-0 ile alan İspanyol oyuncu, bu seviye bir maçtaki inanılmaz performansı ile ayakta alkışlandı. İlk sette sadece 2 basit hata yaparak oyuna ve maça hükmeden dünya 2 numarası, maçı kazanmayı ne kadar istediğini gösterdi.

Kortta sonsuz güven veren duruşu ile Novak Djokovic gibi terminatör bir oyuncuyu da çaresiz bırakan Nadal, toprak zemindeki olağanüstü dominasyonunu biraz daha sürdüreceğini herkese bir kez daha ispatladı.

İkinci seti de 6-2 ile kolayca kazanan 34 yaşındaki oyuncu, asla geri adım atmayarak setlerde 2-0 öne geçti.

Üçüncü sette Djokovic biraz olsun oyuna geri dönmek adına olumlu işler yapsa da setin sonunda 5-5'te yedinci kez servis kıran Nadal, maç için servise geçti. Hata yapmayan ve maçı 'ace' ile kapatan Rafa, 13'üncü kez Roland Garros'ta şampiyon olarak tarihe bir kez daha adını altın harflerle yazdırdı. Maçta sadece 14 basit hata yaparak inanılmazı başardı.

Herhangi bir turnuvayı tarih boyunca 13 kez kazanan ilk oyuncu olan Rafael Nadal, Roland Garros'ta 100 galibiyete ulaşarak, kırılması imkansız rekorunu geliştirmeye devam etti.

20 Grand Slam zaferi ile bu alanda ezeli rakibi Roger Federer'i de yakalayan Rafael Nadal, dördüncü kez Roland Garros'u set kaybetmeden kazanarak, rekorlarına bir yenisini daha ekledi.

Bu yıl tamamlanan maçlarda ilk kez mağlup olan Novak Djokovic, alışılagelmiş oyunundan çok uzak bir performansa imza atarken, bunun da en büyük sebebi Nadal'ın muazzam oyunuydu.

Djokovic'i burada 7'nci kez yenen Nadal, kariyerinin 86'ncı kupasına kavuştu. Toprak zeminde 445-40'lık dominasyonu ile bir kez daha bu zeminin gelmiş geçmiş en iyisi olduğunu herkese hatırlattı.

Nadal şampiyonluk sebebiyle 1 milyon 600 bin doların sahibi oldu...