REKLAM REKLAM

57 ‘ace’lik düelloda zafer Anderson’ın!

kategorisinde, 05 Oca 2019 - 18:24 tarihinde yayınlandı
57 ‘ace’lik düelloda zafer Anderson’ın!

Sezonun ilk haftasında Hindistan’ın Pune şehindeki turnuvada finalde karşılaşan iki büyük servis ustasının mücadelesinde kazanan, 3 tie-break setle Kevin Anderson oldu.

 

40 yaşında sayılı günler kalan Ivo Karlovic’in yeniden doğuşunu gösterdiği Pune’de, turnuva 1 numarası Kevin Anderson’a nasıl bir mücadele göstereceği herkesin merak ettiği bir konuydu.

İki ‘ace’ ustası raketin mücadelesi, beklenildiği gibi üç sete ve üç tie-break setine sahne oldu. Her iki taraf da servis oyunlarına tutunurken, 2 saat 44 dakika süren maçta servis kıran olamadı. Karlovic’e hiç servis kırma puanı şansı dahi tanımayan Anderson, buna karşılık 8 kez elde ettiği servis kırma şansının hiçbirini değerlendiremedi. En önemlisi ise Güney Afrikalı raket, bu şansların son ikisinde maç puanlarını tepti.

İlk seti 32 yaşındaki Anderson 7-4 ile, ikinci seti ise Hırvat Karlovic 7-2 ile kazandı. Final setinde ise tie-break’te 2-1’de rakibinin servisinde puanı elde eden Ivo Karlovic, avantajını 5-2’lik skor elde edene kadar korudu. Bu noktadan sonra alev alan Anderson, rakibinin de gereksiz file önüne gelmesini değerlendirerek, üst üste 5 oyun kazanarak (son puanı ‘ace ‘ile aldı) 7-5 ile tie-break’i ve maçı kazanarak şampiyon oldu.

HABER: Federer – Bencic ikilisi şampiyon oldu!

Her iki oyuncu da 19’uncu ATP finalini oynarken; maç boyu 36 ‘ace’ atan Karlovic, 11’inci kez final maçında korttan mağlup ayrıldı. Anderson ise 21 ‘ace’ kaydettiği bu unutulmaz maçla beraber 6’ncı tekler zaferine (tamamı sert zemin) imza attı.

 

Tüm Yazıları
%d blogcu bunu beğendi: