Reklam
Reklam

9/18 Djokovic!

Son dönemin en formda ismi Daniil Medvedev'i 3 sette geçen Novak Djokovic; Avustralya Açık'ta 9, toplamda 18'inci Grand Slam şampiyonluğuna ulaştı.

9/18 Djokovic!
21 Şubat 2021 - 14:10

Novak Djokovic'in Avustralya Açık'taki fırtınası dinmek bilmiyor. Dokuzuncu kez final oynadığı Rod Laver Arena'da dokuzuncu kez şampiyon olan Sırp raket, Daniil Medvedev karşısında klasını bir kez daha ortaya koydu.

Muhteşem return ve mükemmele yakın servis attığı mücadelede ilk set, 7-5, ikinci seti 6-2 ile rahatça kazanan dünya 1 numarası, üçüncü seti de 6-2 ile hanesine yazdırdı.


Maç boyunca her departmanda rakibinden çok daha iyi görünen ve sinirlerini çok iyi kontrol eden Novak Djokovic, %85 doluluk oranı ile tribünlerin de büyük desteğini aldı. 

Bugün ilk servislerinden % 73, ikinci servislerinden %57, file önünde 16/18 ile oynayan terminatör, rakibini adeta sürklase etti.

28'inci Grand Slam finalinden 18'inci slam şampiyonluğunu çıkaran Djokovic, bir saat 53 dakika süren mücadelede 20 winner ve sadece 17 basit hata ile oynadı.
 Bugün kortta inanılmaz gergin olan ve ikinci setin sonunda raketini kıran Medvedev çok kötü bir gününde yakalandığı rakibi karşısında 24 winner ve 30 basit hata kaydetti. Üst üste 20 maçlık galibiyet serisi bu maçta sonlanan Medvedev, dünya 3 numarası olarak turnuvadan ayrıldı.

Daniil Medvedev'i sekizinci düellolarında beşinci kez mağlup eden Novak Djokovic, bir süre daha Avustralya Açık'ı kimseye bırakmaya niyetli değil. 33 yaşındaki oyuncu, burada üst üste üçüncü kez şampiyon olup 21-0'lık muazzam bir istatistik yakaladı.