Reklam
Reklam

Abu Dhabi'de Final: Sabalenka & Kudermetova

WTA'de sezonun ilk resmi turnuvası olan Abu Dhabi'de finalin adı belli oldu...

Abu Dhabi'de Final: Sabalenka & Kudermetova
12 Ocak 2021 - 14:12

WTA'de sezonun ilk resmi turnuvası olan Abu Dhabi'de finalin adı belli oldu...

Günün ilk yarı final eşleşmesinde Aryna Sabalenka ile Maria Sakkari korta çıktı. İki sert oyuncunun mücadelesinde daha konsantre olan ve kortta ne istediğini bilen Belaruslu Sabalenka sadece 61 dakikada rakibinin fişini çekti.


8 ace attığı ve ilk servislerinden %83 ile puan çıkarttığı maçı 6-3, 6-2 ile bitiren 22 yaşındaki Sabalenka, kariyerinin 12'nci finaline yükselirken, turda üst üste 14'üncü galibiyetini alarak ne kadar formda olduğunu bir kez daha gösterdi.

İkinci yarı final maçında 23 yaşındaki Veronika Kudermetova ile 20 yaşındaki Marta Kostyuk karşı karşıya geldi. Karşılıklı kırılan servis oyunları sonrası ilk set tie-break'e gitti. Bu bölümde heyecan adeta tavan yaparken, bir set puanını değerlendiremeyen Kostyuk karşısında Kudermetova 10-8 ile tie-break sonrası 1-0 öne geçti.

İkinci sete skor avantajı ile daha bir özgüvenle başlayan Rus raket Kudermetova, ilk 3 oyunu hanesine yazdırdı. Beşinci oyunda 'break' avantajını kaybetse de bir sonraki oyun bir kez daha servis kırdı ve devamında skoru 5-2'ye getirdi.

Kalan bölümde, ilk kez WTA'de yarı final oynama başarısı gösteren Marta Kostyuk mükemmel bir mücadele örneği gösterdiği maçta 5-3'te iki maç puanı çevirdi ve 5-4'ü yakaladı. Veronika Kudermetova kendi servisinde sonuca gitmekte zorlansa da toplamda beşinci maç puanında başardı ve 6-4 ile kazandığı setle maçı noktaladı.

Abu Dhabi'de final maçı yarın Aryna Sabalenka ile Veronika Kudermetova arasında saat 12:00'de oynanacak.