Reklam
Reklam

Alex de Minaur: "Antalya'da güzel vakit geçirdim"

Antalya Open'da teklerde dördüncü şampiyonluğunu elde eden Alex de Minaur, önemli açıklamalarda bulundu...

Alex de Minaur: "Antalya'da güzel vakit geçirdim"
13 Ocak 2021 - 20:45 - Güncelleme: 14 Ocak 2021 - 20:45

Antalya Open'da teklerde dördüncü şampiyonluğunu elde eden Alex de Minaur, önemli açıklamalarda bulundu...

ATP'de sezonun ilk şampiyonluğuna ulaştığı maçta, rakibi Alexander Bublik'in maçın henüz yedinci dakikasında yaşadığı sakatlık sebebiyle maça devam edememesi ile şampiyonluğunu ilan eden Alex de Minaur, Antalya'daki ortama övgüler yağdırdı...


Antalya Open’da oynamaktan mutluluk duyduğunu belirten Avustralyalı oyuncu, maç sonrası yaptığı açıklamada, “Pandemi şartları nedeniyle zor bir dönemdeyiz. Bu yüzden bir turnuvanın oynanması bile güzel, tabii ki normalden biraz daha farklı şartlarda yarıştık. Buradaki herkes de bana oldukça iyi davrandı. Burada bir bubble’daydık, zamanımız otel ve kortlar arasında geçti. Otelden kortlara kortlardan otele gidip geldik, en azından otel çevresinde ve içerisinde biraz zaman geçirme şansımız oldu, kısmen biraz daha özgürdük o yüzden bu turnuva benim için iyi geçti” dedi.İlk 10’da yer alma hedefine yönelik sorulara da cevap veren 21 yaşındaki raket, “Her zaman kendi açımdan en iyisini yapmaya ve mümkün olan en iyi sonucu almaya çalışıyorum. Gerçekçi olmak gerekirse en üst seviyede tenis oynamaya devam etmeyi ve büyük oyuncuları zorlamayı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

İlk sette 2-0 gerideyken sağ ayak bileğindeki sakatlık sebebiyle maçı tamamlayamayan Alexander Bublik maçtan sonra, "Dün bileğimi burktum ve hayatımın en iyi galibiyeti için adrenalinle bitirdim. Kazandığım için çok şanslıydım. Oynamayı denedim ama olmadı. Dün üç saat fizyo odasındaydım ve bugünkü maça hazırlanmaya çalıştım. Üçüncü ATP finalim benim için zorluydu ve kazanamadım" diye konuştu.