Reklam
Reklam

Almanya, Sırbistan'ı eledi

ATP Cup'ta yarı finalisti belirleyecek mücadelede Almanya, Sırbistan'ı 2-1 geçerek son dörde kaldı.

Almanya, Sırbistan'ı eledi
05 Şubat 2021 - 10:45

İkincisi düzenlenen ATP Cup'ta yarı finalisti belirleyecek mücadelede Almanya, Sırbistan'ı 2-1 geçerek yarı finale yükseldi.

Son şampiyon Sırbistan'da Novak Djokovic elinden geleni yapsa da sonucu değiştiremedi.


Eşleşmenin ilk mücadelesinde Jan-Lennard Struff, Dusan Lajovic karşısında ilk seti 6-3 kaybetmesine rağmen, kalan setleri 6-3, 6-4 ile kazandı ve seride Almanya'yı 1-0 öne geçirdi.

İkinci maçta Novak Djokovic ile Alexander Zverev korta çıktı. Açılış setini tie-break ile 7-3 kazanan Zverev karşısında Djokovic ikinci seti 6-2 ile rahatça hanesine yazdırdı.

Final seti büyük bir heyecana sahne olurken, setin sonunda tie-break beklenirken dünya 1 numarası Djokovic en kritik yerde servis kırarak seti 7-5, maçı da 2-1 kazanarak Almanya ile seriyi 1-1'e getirdi. İki saat 33 dakika süren çekişmeli maçta 32 winner ve 45 basit hata ile oynarken, Djokovic ise 29 winner ve 27 basit hata kaydetti. 

Yarı finale çıkacak ülkeyi belrleyecek çiftler mücadelesinde Alexander Zverev, Ja-Lenaard Struff ile korta çıkarken; Novak Djokovic ise Nikola Cacic'i yanına aldı.

Üç sete uzayan düelloda 7-6, 5-7, 10-7 ile kazanan Zverev - Struff ortaklığı, Almanya'yı yarı finale taşırken, Sırbistan'a ise 'buraya kadar' mesajını verdi. Böylelikle Novak Djokovic, ülkesi ile beraber ATP Cup'ta oynadığı 12'nci maçtan ilk kez mağlup ayrıldı.

ATP Cup'ta günün diğer eşleşmesinde Yunanistan, İspanya'yı 2-1 yenmesine rağmen elenirken; İspanya ise yarı finale adını yazdırdı.