Reklam
Reklam

Altuğ'dan Rusya'da ikincilik!

Rakiplerini bir bir eleyerek finale uzanan Altuğ Çelikbilek, şampiyonluğa çok yaklaştığı maçı 3 sette kaybetti...

Altuğ'dan Rusya'da ikincilik!
07 Mart 2021 - 18:19
Tekler kategorisinde Marsel İlhan ve Cem İlkel'den sonra Challenger turnuvalarında final oynayan üçüncü isim olan Altuğ Çelikbilek, Rusya'da şampiyonluğa çok yaklaştı ama sonunu getiremedi.

24 yaşındaki sporumuz turnuvada sırasıyla; Khumoyun Sultanov, Alexey Vatutin, Jesper De Jong ve Artem Dubrivnyy'i mağlup etmişti.

Bugün Belçikalı Zizou Bergs karşısında ilk seti 6-4 ile kaybeden Altuğ, ikinci sette kendinden emin bir oyunla rakibi karşısında üstünlük kurdu ve 6-3 ile seti kazanarak maça dengeyi getirdi.

Final setinde heyecan en üst seviyeye tırmandı. Her iki oyuncu da servislerine tutundu. Altuğ beşinci oyunda tam 3 kez servis kırma şansını değerlendiremezken, 4-4'te bir kez daha ayağına gelen fırsatı tepti.

5-4 geriye düşen Altuğ Çelikbilek, kendi servisinde maça tutunmaya çalıştı ama 15-40 sonrası maça geri dönemedi ve 6-4 ile seti ve maçı kaybetti.

Kariyerinde ilk kez bir Challenger turnuvasında final oynayan Altuğ, turnuvanın ardından 267 numaraya yükselecek ve kariyer derecesini elde edecek.