Altuğ'dan tarihe geçen şampiyonluk!

Son dönemin başarılı raketi Altuğ Çelikbilek, Porto'daki Challenger turnuvasında şampiyon olarak kariyerinin en büyük zaferine ulaştı...

Altuğ'dan tarihe geçen şampiyonluk!
04 Temmuz 2021 - 20:50

Altuğ Çelikbilek fırtınası dinmiyor... Porto Açık'ta sert zeminde düzenlenen Challenger turnuvasında rakiplerini bir bir geçen 24 yaşındaki oyuncumuz tarihe geçen şampiyonluğa ulaştı.

Finalde Quentin Halys'i 6-2, 6-1 ile rahatça mağlup eden Altuğ, kariyerinin ilk Challenger şampiyonluğunu elde ederken, bu başarıya ulaşan üçüncü erkek tenisçi unvanının da sahibi oldu. 


Daha önce Marsel İlhan ve Cem İlkel, Challenger seviyesinde şampiyonluk sevinci yaşarken, Altuğ Çelikbilek ise kariyerinin altıncı tekler zaferine ulaştı ve en büyük kupasına kavuştu.

Porto'da Altuğ, sırasıyla şu rakipleri eledi:

Yosuke Watanuki: 6-3, 6-7, 6-3
Thiago Seyboth Wild: 7-6, 6-3

Tatsuma Ito: 7-5, 6-3
Sergiy Stakhovsky: 6-2, 6-1

Altuğ bugün final maçında ilk servislerinden %88 ile puan toplayıp büyük fark yaratırken, 5 kez servis kırdı ve hiç servis kırdırmadı.

Büyük spor markalarında indirimler başladı... https://www.athleticzone.com.tr/

Bu yıl ilk kez Roland Garros ve Wimbledon elemelerine de katılan Altuğ Çelikbilek, bu şampiyonlukla beraber 198 numaraya kadar yükselerek, kariyer derecesini elde etti ve erkeklerde 1 numaralı Türk oyuncu oldu...