Reklam
Reklam

Andreescu eski günlerine doğru!

Eski günlerine doğru işaretleri güçlü veren Bianca Andreescu, Garbine Muguruza'yı 3 sette devirerek Miami'de son sekize kaldı...

Andreescu eski günlerine doğru!
30 Mart 2021 - 08:43
2019'da fırtına gibi bir girişle turda dünya 4 numarasına kadar yükselen Bianca Andreescu, 2020 sezonunda sakatlıklarla mücadele etti.

2021 sezonu ile tekrar kortlara geri dönen Kanadalı raket, maç kazandıkça ritmini buldu. Son olarak Miami Açık'ta kendisi için iyi bir sınav mücadelesi verdi ve dördüncü turda Garbine Muguruza'yı üç set sonunda 3-6, 6-3, 6-2 ile mağlup etti.

Andreescu 34 winner ve 34 basit hata ile oynarken, Muguruza ise 24 winner ve 38 basit hata kaydetti.

Açılış setini kaybetse de yılmayan 21 yaşındaki Andreescu, katıldığı masters turnuvalarında da başarı istatistiğini arttırmış oldu.

Bugün iki saat 11 dakikanın sonunda, bu yıl turun en fazla galibiyet alan raketi Muguruza'yı deviren Andreescu, çeyrek finale adınını yazdırdı.

Bianca Andreescu, muazzam bir sezon geçirdiği 2019'da masters turnuvalarında;

Indian Wells - Şampiyon
Miami - Dördüncü tur (WO)

Toronto - Şampiyon
Beijing - Çeyrek Final oynamıştı.

2019'dan bu yana katıldığı beşinci masters turnuvasında başarılı grafiğini sürdüren ve bu yıl dokuzuncu maçından yedinci galibiyetini çıkartan Andreescu, Miami çeyrek finalinde bir diğer İspanyol raket Sara Sorribes Tormo ile karşılaşacak.