Andy Murray kortlara dönüyor!

İskoç oyuncu temmuz ayında kortlara dönebilir...

Andy Murray kortlara dönüyor!
27 Mayıs 2020 - 20:22

Pandemi sebebiyle kapalı olan tenis kortları birer birer açılmaya başlandı ve birçok ülkede gösteri turnuvaları düzenleniyor.

Halkaya son katılan ülke ise İngiltere oldu. Covid-19'un ATP ve WTA'de turnuvaları askıya aldığı bir ortamda bu boşluğu doldurmak adına çoğu ülke önemli adımlar attı.

Britanya'daki The Lawn Tennis Association (LTA) temmuz ayında tenisin ülkeye yeniden geleceğini müjdelerken, LTA'ya üye olan oyuncuların turnuvaya katılacaklarını açıkladı. Oyuncular dünya sıralamalarına göre katılacaklar ve toplamda 16'şar erkek ve kadın oyuncu turnuvadaki yerlerini alacak.

Toplamda 4 tane turnuva düzenlecek ve turnuvalar cuma-cumartesi-pazar günleri Roehampton'daki Ulusal Tenis Merkezi'nde oynanacak. 

LTA CEO'su Scott Lloyd yaptığı açıklamada , “Koronavirüs krizinden bu yana, tüm oyuncularımıza, kulüplerimize, teknik direktörlerimize ve yetkililerimize destek olmak için inanılmaz çaba sarf ediyoruz. Bugün, Birleşik Krallık Hükümeti ile beraber koordine edilen beş aşamalı bir planın bir parçası olarak seyircisiz bir ortamda güvenli bir şekilde rekabete geri döndüğünü duyurmaktan mutluluk duyuyorum.

LTA, kapalı kapılar ardındaki etkinlikler için gerekli yönergeleri geliştirmeye aktif olarak katılıyor ve umuyoruz ki önümüzdeki haftalarda rekabete geri dönmeye katılan herkes için en güvenli ortamı sağlamak ve tenisi tekrar geri getirmek için sabırsızlanıyoruz” dedi.Turnuvada kimin oynayacağı henüz belli değil. Andy Murray ve Johanna Konta'nın bir aşamada yer alması bekleniyor. Murray, geçen kasım ayında Davis Kupası Finalleri'nden bu yana yaşadığı sakatlık sebebiyle herhangi bir maç oynamadı. Üç kez slam şampiyonu, yakın zamanda rehabilitasyonunun planlara göre gittiğini söylemiş, ancak tam uygunluğa geri dönmeyi beklediği hakkında daha fazla yorum yapmamıştı. 20 Nisan'da Rafael Nadal ile Instagram canlı sohbetinde, ayrıntılara girmeden kendisini çok iyi hissettiğini açıklamıştı.

Turnuvalar 3-26 Temmuz tarihleri ​​arasında gerçekleşecek, ancak yine de son sözü hükümet söyleyecek.

İngilizlerde dünya sıralamasında ilk 5 oyuncu:

Erkekler
1. Dan Evans (No.28)


2. Kyle Edmund (No.44)
3. Cameron Norrie (No.77)
4. Andy Murray (No.129)
5. Jay Clarke (No.167)

Kadınlar
1. Johanna Kona (No.14)
2. Heather Watson (No.50)
3. Harriet Dart (No.146)
4. Sam Murray (No.180)
5. Naiktha Bains (No.212)