Reklam
Reklam

Andy Murray: "Riske girmeye hazırım"

Britanyalı oyuncu Andy Murray, ABD Açık'ta oynamaya istekli...

Andy Murray: "Riske girmeye hazırım"
03 Ağustos 2020 - 15:09

Andy Murray, kalan kariyerinde kaç tane daha Grand Slam'a katılma şansı olacağını bilmediğinden, ABD Açık'da oynama riskini almaya istekli olduğunu söyledi.

İngiliz oyuncu, müzesine iki Wimbledon şampiyonluğu eklemeden önce Flushing Meadows'da 2012 yılında ilk Grand Slam zaferini elde etmişti. Bu yüzden turnuvaya açıkça büyük bir yakınlığı var.

O zamandan beri kariyerinin sakatlıklarla azaldığını gördü, ama en büyük sahnede oynamak için elinden geleni yapmaya istekli olduğunu söyledi.

“Son birkaç yıldır yaşadığım durum sonrasında birçok slam'de oynama şansım olmadı. İleride kaç tane Grand Slam oynamaya fırsatım olduğunu açıkçası bilmiyorum.

“Son zamanlarda kendimi nispeten iyi hissettim. Açıkçası ABD'de bir risk var ama orada oynamak ve en büyük sahnenin tadını çıkarmak istiyorum. Bunu çok özledim, özledim.

En büyük turnuvaları oynamayı seviyorum. Seyirciler olmadan farklı olsa da, bu şimdilik umrumda değil. Gitmek ve oynamak için risk almaya değer.”


Bununla birlikte, Murray'in kabul etmediği şey, oyuncuların turnuva sırasında özel evlerde kalmalarına izin verilmesi kararıdır. Başlangıçta, oyuncular onaylanmış otellerle sınırlı kalacaktı, ancak New York'a daha fazla oyuncu çekmek için böyle bir karar alındı.

“Dürüst olmak gerekirse otelde kalmayı planlıyordum. Bir sitede dahi olsaydı benim için daha anlamlı olurdu. Özel evlerde kalan oyuncuların daha fazla sorumlu olduğu da net bir gerçek.”