Reklam
Reklam

Antalya'da çeyrek finalistler belli oldu

Sezonun ilk ATP turnuvası olan Antalya Open'da finale adım adım ilerliyoruz...

Antalya'da çeyrek finalistler belli oldu
10 Ocak 2021 - 15:55

Sezonun ilk resmi ATP turnuvalarından olan Antalya Open'da bugün oynanan maçların ardından çeyrek finalistler belli oldu.

Turnuva 3 numarası Fabio Fognini karşısında 3 tie-break sonucunda kazanan Jeremy Chardy, turnuvanın en güzel maçına imza attı. Fransız raket, güçlü rakibi karşısında final setinde servisini kırdırıp 6-5 gerideyken, Fognini'nin maç için servis attığı sırada servis kırarak maçı final tie-break'ine götürdü ve oradan maçı kazanmayı bildi.


Günün diğer üçüncü tur mücadelesinde Kazak raket Alexander Bublik, ilk servislerindeki başarısı ile sonuca gittiği mücadelede Tristan Lamasine engelini 6-2, 6-4 ile aşmayı bildi.

Alman raket Jan-Lennard Struff ise rakibi olan Hugo Grenier'in maça çıkmaması ile çeyrek finale yükselirken; günün son düellosunda turnuva 1 numarası Matteo Berrettini, Bulgar raket Dimitar Kuzmanov'u zorlanmadığı maçta 6-2, 6-3 ile mağlup etti.

İtalyan raket son çeyrek finalist olarak Antalya Open'da kendisine yer bulurken, bu aynı zamanda onun 19 Eylül 2020'de Roma'dan sonraki ilk çeyrek finali anlamına geldi.

Kortların canlı yayına uyumlu olmaması sebebiyle maçları izleyemediğimiz Antalya Open'da çeyrek final maçlarının tamamı yarın (11 Ocak) oynanacak.

(6) Nikoloz Basilashvili / Alex de Minaur (4)
(1) Matteo Berrettini / Alexander Bublik (8)
Jeremy Chardy / Jan-Lennard Struff (5)
Stefano Travaglia / David Goffin (2)