Reklam
Reklam

Antalya'da Challenger bayramı

Yağmur sebebiyle henüz başlamasa da Antalya'da üst üste iki hafta Challenger turnuvası oynanacak.

Antalya'da Challenger bayramı
26 Ocak 2021 - 19:58

Antalya, Türkiye’de tenisin merkezi olmaya devam ediyor. Belek’te bulunan MegaSaray Tenis Akademisi, bu yıl altın çağını yaşıyor. MTA, birçok uluslararası turnuvaya ev sahipliği yaparak onlarca ülkeden yüzlerce tenisçiye kapılarını açıyor.

Ocak ayının ilk haftasından itibaren başlayan ITF turnuvaları ile yerli – yabancı birçok oyuncunun gözde mekânı olan tesislerde bu ay sonu yepyeni turnuvalar takvime girdi. Türkiye Tenis Federasyonu'nun ev sahipliğinde 25-31 Ocak ve 1-7 Şubat tarihleri arasında iki hafta üst üste Club MegaSaray Open I ve MTA Open adı altında Challenger turnuvaları düzenlenecek.


Erkekler kategorisinde yerli oyuncularımızın da boy göstereceği ve şampiyon oyuncuya 80 puanın yanı sıra 6.190 $ para ödülü kazandıracak turnuva, toprak zeminde oynanacak.

Sene başındaki ITF turnuvalarında olduğu gibi bu turnuvalarda da ‘Yeniliğin Öncüsü’ olan Artengo’nun TB 930 topları kullanılacak. Tüm kortlara uygun yapısı ile dikkat çekse de üstün dayanıklılığı sayesinde toprak zeminde oyunculara mükemmel bir hissiyat katan ve kullananların herkese tavsiye ettiği TB 930 topunu, dünya sıralamasında 100-200 arasında yer alan birçok sporcu da deneyimlemiş olacak.

 PuanPara Ödülü
Şampiyon806.190 $
Finalist483.650 $
Yarı Final292.160 $
Çeyrek Final151.260 $
İkinci Tur7730 $
İlk Tur0450 $


Antalya’da MegaSaray Tenis Akademisi’nde iki hafta boyunca muazzam bir heyecana sahne olacak turnuvalarda toplamda 89.640 $ para ödülü dağıtılacak. Teklerde 32, çiftlerde ise 16 oyuncu yer alacak. Teklerde elemelerde ise 16 oyuncu ter dökecek. Turnuvada ilk maçlar yarın (çarşamba) oynanacak. İlk iki günde yağmur sebebiyle maçlar oynanmadı.Ocak ayının başında hem erkekler hem de kadınlar kategorisinde (ITF 15K) iki tane Artengo Open turnuvası düzenleyen Artengo markasının Antalya’daki iki Challenger turnuvasında da Yeni Nesil Top TB 930 ile yer alması şüphesiz turnuvalara büyük renk katacak. Zira TB 930 toplar, MegaSaray Tenis Akademisi’nde 2021 yılı boyunca düzenlenecek tüm ITF Turnuvaları’nda kullanılacak.

Antalya’daki Challenger turnuvalarında sporcularımızdan Cem İlkel, Ergi Kırkın, Marsel İlhan, Sarp Ağabigün ve Yankı Erel de raket sallayacak. Yabancı oyunculardan ise Jaume Munar, Daniel Galan, Lorenzo Musetti, Thiago Seyboth Wild, Daniel Altmaier, Tommy Robredo, Ramkumar Ramanathan, Ernesto Escobedo gibi oyuncular da şampiyonluk mücadelesi verecek.

Turnuvanın basın toplantısı 27 Ocak Çarşamba saat 11:00'de Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin, Turnuva Direktörü Barış Şahin ve bir milli sporcumuzun katılımı ile gerçekleşecek.


Yerinden takip edeceğimiz Challenger turnuvalarından en güzel fotoğraf karelerini ve görüntülerini sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İnstagram: https://www.instagram.com/kortdergisi/

Twitter: https://twitter.com/KortDergisi