Reklam
Reklam

Artengo Open başladı!

Antalya'da MegaSaray Tenis Akademi'de Artengo Open başladı...

Artengo Open başladı!
07 Ocak 2021 - 12:12

Türkiye’de tenisin en yoğun yaşandığı şehirlerden biri olan Antalya’nın parlayan yıldızı MegaSaray Tenis Akademi’de yeni yılla beraber turnuvalar kaldığı yerden devam ediyor. Özellikle 2020’nin sonunda birçok turnuvaya ev sahipliği yapan MegaSaray Tenis Akademi’de (MTA) 4 Ocak tarihi itibariyle iki turnuva daha start aldı.

Hem erkekler hem de kadınlar tarafında eş zamanlı olarak ITF’in (Uluslararası Tenis Federasyonu) toplam 15 bin dolar para ödüllü iki turnuvası başladı. Artengo, iki turnuvanın da isim hakkını aldı. Sözkonusu iki turnuvanın adı ARTENGO OPEN…


149 OYUNCU KATILIM SAĞLADI

Elemelerden gelen 8 oyuncu ile beraber, erkekler ve kadınlarda 32’şer oyuncunun katılımı ile başlayan Artengo Open’a dünya sıralamasının 300 ila 1000’inci basamakları arasında kendisine yer bulan tenisçiler katılıyor. Oyuncular bu turnuvalardan elde edecekleri puanlarla, daha büyük turnuvalara (ATP-WTA) katılmanın peşinde oluyor. Ayrıca Türkiye’den birçok sporcumuz da raket sallamakta.

Artengo Open’ın erkekler tarafında (elemeler dahil) 20 ülkeden 91 oyuncu katılım sağlarken, kadınlar tarafında ise 20 ülkeden toplamda 58 oyuncu mücadele etti.TÜRK SPORCULAR AĞIRLIKTA

Özellikle genç jenerasyonumuzun daha fazla tecrübe kazanması adına elemelerde kendilerine şans tanındı. Ana tabloya kalamasalar da yaşları 17’nin altında 20’den fazla sporcumuz ITF’in 15K’lık turnuvasında ter dökerek önemli bir tecrübe edinmiş oldu.

Erkeklerde Gökberk Sarıtaş, Umut Kaan Yenilmez, Osmancan Söyler ve Burak Bilgin; kadınlarda ise İpek Öz, Cemre Anıl, Deniz Paykoç, Ayşegül Mert, İlay Yörük, Alara Ayaz, Doğa Türkmen ve Beyda Baykal gibi birçok genç oyuncumuz ana tabloda şampiyon olmak için kıyasıya bir rekabete girdi.

Turnuva Diretörlüğü’nü Oğuz Altıparmak’ın üstlendiği, toprak zeminde düzenlenen ve Artengo’nun TB 930 topları ile oynanan turnuvanın final maçı 10 Ocak tarihinde oynanacak.

‘Artengo Open’ serisi, MTA’da şubat ayının sonuna kadar devam edecek ve kendisini ‘Yeni Nesil Top’ olarak lanse eden TB 930 topları ise MTA’da düzenlenecek olan ITF, WTA, ATP Challenger ve ITF Junior turnuvalarında da boy gösterecek.