Reklam
Reklam

Ash Barty: Gözyaşlarımdan payımı aldım!

Dünya 1 numarası Ash Barty, son 3 resmi maçının ikisini yarıda bırakırken, maç sonunda önemli açıklamalarda bulundu...

Ash Barty: Gözyaşlarımdan payımı aldım!
04 Haziran 2021 - 10:26

Dünya 1 numarası Ash Barty, Roland Garros ikinci tur maçında karşılaştığı Magda Linette önünde sol kalçasından sıkıntı yaşadı ve setlerde 1-6, 2-2 gerideyken maçı daha fazla devam ettiremedi.

Son 3 resmi maçında ikinci kez maçı yarıda bırakmak zorunda kalan 2019 Roland Garros şampiyonu Barty, bu durumdan çok rahatsız olduğunu ve harika geçen toprak sezonunun bunu unutturmayacağını söyledi.


Pandemi sebebiyle ülkesi olan Avustralya'da kalmayı seçen Barty, uzun zaman sonra suskunluğunu bozmuş ve mart ayının sonunda ilk kez ülkesi dışında bir turnuvada (Miami) yer almıştı. Toprak sezonunda harika işler çıkartan 25 yaşındaki oyuncu; Stuttgart'ta şampiyon olmuş ve Madrid'de de final oynamıştı. Roma'da Coco Gauff önünde sakatlığı sebebiyle maçtan çekilmek zorunda kalan Barty, Roland Garros'ta da aynı şanssızlığı yaşadı.

Barty son zamanlarda kolunda, kalçasında, uyluğunda sakatlanmalar nedeniyle sıkıntı çekti ve son üç maçında ikinci kez maçı yarıda bıraktı ve Linette maçı sonrasında bu durumu "kalp kırıcı" olarak nitelendirdi. Bu defa da sol kalçası ona 'dur' demişti.

Barty, basın toplantısında , "Bu çok üzücü. Demek istediğim, çok parlak bir toprak kort sezonu geçirdik ve sakatlığımın zamanlaması anlamında biraz şanssızım ve hayal kırıklığı yaşıyorum. Şu anda ne kadar acıtsa da, geçirdiğimiz o parlak üç ayı alıp götürmez. Sakatlıklar çok fazla olmaya başladı. İlk oyundan itibaren acıyla savaşıyordum, çok şiddetli hale geldi ve dediğim gibi güvensiz olmaya başladı. Evet, zor bir karardı ama verilmesi gereken bir karardı.”
 


Linette'e karşı sol bacağı kalın bantla oynayan Barty, ek tedavi görmek için ilk setin ardından tıbbi bir mola sırasında kortu terk etti. 29 yaşındaki Polonyalı oyuncu, rakibinin Philippe-Chatrier'e dönmesini beklerken sabırla sandalyesinde oturdu ve notlarını gözden geçirdi. Kısa süre sonra Barty geri döndü ve dört oyun daha oynadı. 2-2 sonrası ise maçı bırakmak zorunda kaldı.

Büyük spor markalarında indirimler başladı... https://www.athleticzone.com.tr/

Barty bu yıl 28 galibiyet alarak turun en çok maç kazanan kadın oyuncusu. Geçen ay Roma Açık'ta Coco Gauff ile oynadığı çeyrek final maçında sağ kolundaki sakatlıktan dolayı çekildi. Bu defa ise sol kalçası ona engel oldu. Linette maçının ardından, çiftler kategorisindeki partneri Jennifer Brady ile de ayrılmak zorunda kaldı. Halbuki partneri ile Stutgart'ta şampiyonluk yaşamıştı.

Barty, "Tamamen yeni bir sakatlıkDaha önce hiç yaşamadığım bir şey, fizyoterapistimle sohbet ederken bile, onun da düzenli olarak görmediği bir durum bu ve düzeltmeye çalışacağız. Sadece burada zamanımız tükendi.”