"Asla emekli olmayacağım!"

"Asla emekli olmayacağım!"

"Asla emekli olmayacağım!"
26 Kasım 2019 - 12:13 - Güncelleme: 23 Ocak 2020 - 23:03

Yaşayan efsane Roger Federer, Latin Amerika turunun tamamlanmasının ardından New York City'e uçtu ve katıldığı programda tenisi asla bırakmayacağını belirtti.


 

Çeviri: İsmail AKINCI (TennisPub)

1 hafta boyunca Alexander Zverev ile beraber Latin Amerika'yı fetheden ve gittikleri her yerde muazzam karşılaşan, gösteri maçlarını yüz binlere izlettiren Roger Federer, soluğu New York'ta aldı.

NBC News'te katıldığı 'Today' programında profesyonel tenis oynamayı asla bırakmayacağını belirten İsviçreli yıldız, ''Geçen hafta bazı sorular vardı: Emekliliğini nasıl planlıyorsun ve bu ne zaman olacak? Herkes bilmek istiyor, ama hayır bu olmayacak. (Geçenlerde destek vermek için katıldığı İsviçreli spor ayakkabı üreticisinin panelinde) Profesyonel tenisi bırakmamı istemiyorlar, benden mümkün olduğu kadar çok oynamamı istiyorlar" dedi.

Federer, 'Today' programında Savannah Guthri'ye şunları söyledi: "Böyle bir girişimde bulunduğumda, yani emeklilikten sonra insanlar ne olacağını ve nasıl devam edeceğimi bilmek istiyor. Eğer benim tenisten uzaklaştığımı görmek isteselerdi tamam, ama bunu istemiyorlar."

https://www.kortdergi.com/seyirci-rekoru-kirildi.html

38 yaşındaki oyuncu, Zürih merkezli ayakkabı firması hakkında ise, ''Ben şirkette bir yatırımcıyım, onlarla bir partnerim. Arkadaşça davranıyorlar, onları son birkaç senedir biliyorduk. Birlikte bir şeyler yapabilir miyiz diye konuşuyorduk ya da bu mantıklı bir iş olur mu diye. Şu an çok hızlı büyüyen bir spor ayakkabı şirketi. Bu işe beni de kattılar ve benim açımdan da bunun bir parçası olmak için doğru zaman diye düşünüyorum. Biliyorsunuz, kendi tarzımı ve modayı seviyorum. Spor ayakkabıları seviyorum ve onlar gerçekten harika'' dedi.

Dünya 3 numarası Roger Federer'in gösteri turu Quito'da (Ekvador) sona erdi. İsviçreli yıldız, 2020 sezonuna Avustralya Açık Tenis Turnuvası ile başlayacak. Bilindiği gibi sezonun hemen başındaki ATP CUP'tan daha fazla dinlenmek adına çekilmişti.

https://www.youtube.com/watch?v=DWmW24Q9xCA

https://www.kortdergi.com/kort-dergi-24uncu-sayisi-cikti.html