Reklam
Reklam

ATP Cup'ta şampiyon Rusya!

Daniil Medvedev ve Andrey Rublev'in tüm maçlarını kazandığı ATP Cup'ta şampiyon Rusya oldu...

ATP Cup'ta şampiyon Rusya!
07 Şubat 2021 - 10:01

ATP Cup'ta turnuvanın başından bu yana mükemmel bir uyum sergileyen ve karşılaştıkları tüm rakipleri mağlup eden Daniil Medvedev ve Andrey Rublev'in önderliğindeki Rusya şampiyon oldu.

Grup maçlarında Arjantin ve Japonya'yı saf dışı bırakan Rusya, yarı finalde de Almanya'yı geçmişti.


Bugün final eşleşmesinde İtalya ile karşılaşan Rusya'da ilk olarak Andrey Rublev ile Fabio Fognini korta çıktı. Sadece 61 dakika süren maçta 6-1, 6-2 ile sonuca giden Rublev, Rusya'yı seride 1-0 öne geçirdi. Ruvlev 23-6 winner farkı ve 10-22'lik basit hata istatistikleri ile büyük bir dominasyonla maçı kazandı.

Günün ikinci tekler mücadelesinde Daniil Medvedev ile Matteo Berrettini karşı karşıya geldi. Bir saat 19 dakikada 6-4, 6-2 ile kolayca maçı haznesine yazdıran Medvedev ve Rusya, bu yıl ikincisi düzenlenen ATP Cup'ta şampiyon oldu.

Medvedev 13 winner ve 15 basit hata ile temiz bir maç çıkartırken, Berrrettini ise 17 winner ve 29 basit hata ile maçı kaybetti.

24 yaşındaki Daniil Medvedev ve 23 yaşındaki Andrey Rublev, turnuvada oynadıkları 4 maçı da kazanarak büyük bir gövde gösterisi yaparken, iki oyuncunun da Avustralya Açık'ta çeyrek finalde eşleşmelerinin mümkün olduğunu belirtelim...