"ATP Finalleri Kupası'nı kaldırmak dehşet bir şey"

"ATP Finalleri Kupası'nı kaldırmak dehşet bir şey"

"ATP Finalleri Kupası'nı kaldırmak dehşet bir şey"
19 Kasım 2019 - 15:05 - Güncelleme: 23 Ocak 2020 - 23:04

Pazar gecesi Dominic Thiem'i finalde mağlup ederek, ilk kez katıldığı ATP Dünya Turu Finalleri'ni kazanan Stefanos Tsitsipas duygularını anlattı.


 

Çeviri: İsmail AKINCI

Dünya 6 numarası Stefanos Tsitsipas, ATP Finalleri'nde pazar günü Dominic Thiem karşısındaki başarısından bahsetti. Sezonu 54-25'lik galibiyet rakamları ile kapatan Yunan oyuncu, “Gerçekten çok heyecanlıyım, ilk önce Nitto ATP Finalleri'nin bir parçası olduğum için heyecanlıydım. Bu benim için zaten büyük bir şeydi" dedi.

"Artık bir şampiyonum, bunu nasıl açıklayacağımı bilmiyorum. Açıkçası hiçbir şey hissetmiyorum, çünkü burada karmakarışık çok fazla duygu var (gülümsüyor). Yani bir bakıma bu kupayı elinde tutmak, dehşet bir şey. Bu olayı televizyonda izlediğimi ve düşündüğümü hatırlıyorum. Bu oyuncular burada oynamak için müthiş bir yıl geçirdiler. Ve şimdi şampiyon pozisyonundayım, bu yüzden harika hissettiriyor."

1 yıl önce Tsitsipas, Milan'daki Yeni Nesil ATP Finalleri'ni kazandı. O turnuvanın kendisine fayda sağlayıp sağlamadığı sorusuna ise şöyle cevap verdi:

"Evet, çünkü bana yıl sonunda burada oynama şansı verdi. Olağanüstü, olağanüstü, gerçekten, gerçekten iyi bir yıldı. NextGen Finalleri'nde en iyilerden biri olduğumu ve gerçekten iyi olabileceğimi bilerek kendime çok güven duydum. Kupayı kaldırmanın dışında, yeni sezon için inanılmaz derecede heyecanlı hissettim, çünkü en genç oyuncuları yendim.

Bana çok büyük bir güç verdi. Bilirsiniz, taze kan, her zaman daha fazla savaşıyorlar ve oyunda yeniler, bu yüzden benim için oyunun üstatları arasında işlerin nasıl yürüdüğüne ve işlediğine dair ilk harika bakıştı. Harika bir karışım, değil mi?"

https://www.youtube.com/watch?v=w9Mu6VdmRmo&t=193s