Reklam
Reklam

"Avustralya Açık planlandığı gibi 8 Şubat'ta!"

Avustralya Açık Turnuva Direktörü Craig Tiley, Grand Hyatt Oteli bir çalışanının testinin pozitif çıkması ile turnuvalara ara verilse de planlarında bir değişiklik olmadığını söyledi...

"Avustralya Açık planlandığı gibi 8 Şubat'ta!"
04 Şubat 2021 - 10:50

Melbourne'de Grand Hyatt Otel'de çalışan birinde çıkan pozitif test sonrası, Avustralya'daki aktif oynanan turnuvalar ertelenmişti.

Victoria Eyaleti Başkanı Daniel Andrews, dün gece geç saatlerde açıklamalar yaparak olağanüstü hal kararı aldı. Covid testi pozitif çıkan personel 26 yaşındaydı ve vardiyasının sonunda testi negatif çıktıktan sonra semptomlar göstermeye başladı.


Ardından yapılan ikinci testte ise pozitif olduğu anlaşıldı. Konu ile ilgili olarak Andrews, "Negatif test sonucu çıktıktan sonra kişinin nasıl enfekte olduğunu şu an belirleyemiyoruz" dedi.

Otelde kalan 500'den fazla kişi tekrar teste girerken, Melbourne'deki toplam 6 tane turnuva, yarın (cuma) akşama kadar ertelendi.

Bugün ise Avustralya Açık Turnuva Direktörü Craig Tiley şu açıklamalara imza attı:

"Grand Hyatt'ta 507 test yapıldı. Test edilenlerin 160'ı oyuncuydu. Avustralya Açık kura çekimi daha önce perşembe günü yapılması kararlaştırılmıştı fakat şimdi cuma öğleden sonraya iteledik. Avustralya Açık planlandığı gibi 8 Şubat'ta başlayacak. Bu konuda bir erteleme olmayacaktır.


Karantinada olmayan oyuncular antrenmanlarını yapmaya devam edebilecek. Umudumuz şu an aktif oynanan turnuvaların cuma gününden itibaren oynanması. Yağışlı hava şartlarının olması sebebiyle organizatörler bu konuda her türlü acil durum planını hazırlıyor. Eğer turnuvalar cuma günü başlarsa, tüm turnuvaların pazar gününde biteceğini düşünüyoruz."