Reklam
Reklam

Barty'den Miami'de duble!

2019'dan sonra Miami Açık'ta bir kez daha şampiyonluk sevinci yaşayan Ash Barty, kariyerinin onuncu şampiyonluğuna ulaştı...

Barty'den Miami'de duble!
03 Nisan 2021 - 21:20

Kadınlar tenisinin iki büyük raketini buluşturan düelloya iyi başlayan taraf, dünya 1 numarası Barty oldu. 

Baskı altına aldığı rakibinin, henüz ikinci oyunda servisini kıran Avustralyalı oyuncu, turnuva boyunca maçlarını gündüz oynamasının avantajını iyi kullandı. Andreescu, beşinci oyunda 40-0'dan geri gelerek Barty'nin servisini kırdı ve sette skoru dengeye getirme şanı yakaladı.


Ne var ki 24 yaşındaki Barty buna izin vermedi ve bir kez daha servis kırdığı seti 36 dakikanın sonunda 6-3 ile hanesine yazdırarak 1-0 öne geçti.

İkinci sete yine servis kırarak başlayan Ash Barty, ipleri iyice eline aldı. Bu yıl ikinci finalinden de şampiyonluk çıkarmak isteyen yıldız oyuncu, maç boyunca tutarlı oyununa devam etti. Seviyesini iyice yükselten ve bütün departmanlarda çok iyi vuruşlar çıkartan Barty üçüncü oyunda bir 'break' daha yaparak 3-0 öne fırladı.

Andreescu kırdırdığı servis oyununda ayağını burktu ve medikal bir mola aldı. Sete geri dönse de acısı dinmedi ve 4-0 sonrasında maçtan çekilerek Barty'nin şampiyonluğunu ilan etti.

62 dakikada biten maç sonrasında Ash Barty, Miami'de üst üste 12'nci galibiyeti ve ikinci şampiyonluğu ile korttan ayrıldı. Andreescu 8 winner ve 20 basit hata ile oynarken, Barty ise 20 winner ve 17 basit hata ile mücadele etti.

Bu yıl Yarra Valley Classic'ten sonra Miami'de de şampiyonluk sevinci yakalayan Barty, kariyerinin 10'uncu tekler kupasını elde ederken, 2 numara Simona Halep ile olan puan farkını da 1.200'e kadar çıkardı.Barty turnuvada sırasıyla; Kristina Kucova, Jelena Ostapenko, Victoria Azarenka, Aryna Sabalenka ve Elina Svitolina'yı eledi.

Barty ile ilk kez karşılaşan ve ikinci setin üçüncü oyununda ayağını burkması sonrasında maçtan çekilen ve gözyaşlarına hakim olamayan Andreescu ise uzun süren sakatlık sonrası döndüğü turda bu yıl 9-3'lük galibiyet istatistiğine ulaştı. Kanadalı oyuncu dünya 6 numarasına yükseldi.

 


Günün Başlıkları