Bencic'den şaşırtan mağlubiyet!

Bencic'den şaşırtan mağlubiyet!

Bencic'den şaşırtan mağlubiyet!
18 Şubat 2020 - 20:39 - Güncelleme: 15 Nisan 2020 - 12:31

Son şampiyon Belinda Bencic, ilk 19 puanı alıp, ilk setini 6-1 kazandığı maçta Anastasia Pavlyuchenkova'ya üç sette mağlup oldu.


 

Dubai'de son şampiyon Bencic, 2020 yılındaki hayal kırıklığı performansına devam etti.


Pavlyuchenkova karşısında maça olağanüstü bir tempoyla başlayan İsviçreli oyuncu ilk 19  puanı kazandığı (ilk 4 oyunu love game ile aldı) ilk seti 6-1 ile kolayca hanesine yazdırdı.

Böylesine mükemmel bir başlangıç, kimsenin beklemediği bir durum olsa da, 22 yaşındaki oyuncunun buradan maçı kaybedeceği, hele hele setleri ezilerek vereceği kimsenin aklından geçmiyordu.İlk sette ilk servislerinden %86 ile puan toplayan Bencic gitmiş, ikinci set ile beraber yerine adeta dublörü gelmişti.

İlk servislerinde ikinci sette %50, üçüncü sette sadece %44 ile puan çıkartan Bencic, bu iki sette tam 7 kez servisini kırdırdı.

Rus raket Pavlyuchenkova iki seti de 6-1 gibi ezici skorla kazanıp, maçı sonlandırırken, Bencic'in maçtan düşüşü bu seviyedeki bir oyuncuya yakışmadı. Kaldı ki genç raket, sıralamadada 900 puan kaybederek, 9 numaraya kadar düşecek.
Belinda Bencic 2020'de oynadığı 11 maçta 6'ncı yenilgisini alırken, 28 yaşındaki Pavlyuchenkova ise rakibini 3 maç aradan sonra mağlup etti.

Avustralya Açık'taki çeyrek finalinden sonra ilk maçına çıkan Anastasia Pavlyuchenkova ikinci turda Dubai'de Anett Kontaveit ile oynayacak.

https://www.youtube.com/watch?v=SZjIYbWiV7g