Berrettini'den ilk slam finali!

Hubert Hurkacz'ı dört sette geçen Matteo Berrettini, kariyer ilk Grand Slam finaline Wimbledon'da yükseldi...

Berrettini'den ilk slam finali!
09 Temmuz 2021 - 18:17

Dördüncü turda Daniil Medvedev ve çeyrek finalde Roger Federer'i eleyerek dikaktleri üzerine çeken Hubert Hurkacz'ın İtalyan rakibi Matteo Berrettini kaşrısında gücü yetmedi.

6-3, 6-0, 6-7, 6-4 ile iki saat 37 dakikada kazanan Berrettini, böylelikle ilk Grand Slam finaline adını yazdırdı. 25 yaşındaki oyuncu, maçta 60 winner ve sadece 18 basit hata yaparak mükemmele yakın bir performansa imza attı. Berrettini attığı 22 ace ile de rakibinin dengesini bozdu.


%86 ile ilk servislerinden puan çıkarmayı başaran Berrettini, çim sezonundaki formda durumunu devam ettirdi. Queen's Club'da şampiyon olarak Wimbledon'a gelen İtalyan oyuncu böylelikle 11 maçlık çimde galibiyet serisi yakalamış oldu.

Büyük spor markalarında indirimler başladı... https://www.athleticzone.com.tr/ 

24 yaşındaki Hurkacz, üçüncü sette maça dönme şansı yakaladı ama dördüncü setin başında kırdırdığı servisin dezavantajını sürekli hissetti ve 'break' yapamayınca maçı da kaybetti. Hubert Hurkacz, 27 winner ve 26 basit hata kaydetti.

Bu yıl 31-6'lık performansı ile kariyerinin en iyi sezonunu geçiren Matteo Berrettini, Wimbledon'da finale çıkan (erkek - kadın karışık) ilk İtalyan oyuncu olurken, Wimbledon Finali'nde Novak Djokovic - Denis Shapovalov galibi ile pazar günü karşılaşacak.

Maçın özeti...