"BIG4'ün hakimiyeti can sıkıcı"

"BIG4'ün hakimiyeti can sıkıcı"

"BIG4'ün hakimiyeti can sıkıcı"
17 Haziran 2019 - 20:43 - Güncelleme: 18 Haziran 2019 - 16:06

Son dönemde formu ve potansiyeli ile dikkat çeken isimlerin başında gelen Stefanos Tsitsipas, Wimbledon'da 16 yıldan beri süregelen dominasyonun kendisini sıktığını belirtti.


 

2003 yılından itibaren Wimbledon'da Roger Federer 8, Novak Djokovic 4, Rafael Nadal ve Andy Murray ise 2'şer kez şampiyon oldu. Bu 16 yıllık süreçte başka hiçbir raketin kupa kazanmasına izin vermeyen dörtlü arasından sıyrılmayı planlayan isimlerin başında dünya 6 numarası Stefanos Tsitsipas geliyor.

Bu yıl aldığı 32 galibiyetle, bu kategoride Rafael Nadal ile zirveyi paylaşan Yunan raket, Queen's Club'da medya gününde şunları söyledi:

"Dürüst olmak istiyorum. Bu yıl farklı bir şey görmeyi çok istiyorum. Wimbledon'da kazanan umarım ben olurum. Bu sporun çeşitliliğe ihtiyacı var. Her zaman bu adamların (BIG4) kazandıklarını görmek çok sıkıcı. Biz yeni nesil olarak daha sıkı çalışmalıyız ve onları en iyi oyunumuzla yenebileceğimize inanmalıyız."

Wimbledon'da BIG4 haricinde son şampiyon olan raket, 2002 finalinde David Nalbandian'ı yenen Lleyton Hewitt oldu.

2 kez Wimbledon'ı kazanan Andy Murray'e göre ise şampiyon yine değişmeyecek ve BIG3'ten birisi kupaya sahip olacak.

20 yaşındaki Tsitsipas, bu yıl başında Avustralya Açık dördüncü turunda Roger Federer'i mağlup ederken, Madrid finalinde de Rafael Nadal'ı devirmeyi başarmıştı.

HABER: Svitolina kaybetme hastalığına yakalandı!

https://twitter.com/KortDergisi/status/1140667650248499200

Tsitsipas, "Bazı genç raketler sorumluluk almak istemiyor. Ben öyle değilim. Bütün zorluklara göğüs gerip, çok çalışacağım. Onları yine yenebileceğimi düşünüyorum. Eğer NextGen oyncuları da benim gibi düşünürse bir şeyleri başarabiliriz. Umarım bu temennilerim Wimbledon'da olur" dedi.

Queens Club'da 1 numaralı seri başı olan Stefanos Tsitsipas, yarın ilk maçında Kyle Edmund ile karşılaşacak.

https://www.youtube.com/watch?v=H57V2tlTeCg