1. Anasayfa
 2. KORT DERGİSİ

Boss Cup yine rengarenk

1 hafta boyunca şehrin stresinden uzak bir şekilde oynanan maçlar sonunda ödüller sahiplerini buldu.

Boss Cup yine rengarenk
0

Mayıs 2022, Eylül 2022 derken 2023 Haziran’da üçüncüsü gerçekleşen Boss Cup, geleneksel bir turnuva olma yolunda hızla ilerliyor.

HABER VE RÖPORTAJ: SERDAR SÖZKESEN

Levent Tenis Kulübü’nün kortlarında haziran ayının ilk haftasında bu yıl üçüncüsü düzenlenen Boss Cup yine büyük ses getirirken, turnuvada kıyasıya maçlar ve renkli görüntüler vardı. 1 hafta boyunca süren organizasyonun başından bu yana takipçisi olan Kort Dergisi, maçları yerinde takip etti.

Yaz aylarının başlaması ile beraber oynanabilecek en keyifli turnuvalardan olan Boss Cup, bu yıl 48 şirketin katılımı ile gerçekleşti. Her defasında daha bir profesyonel çizgide düzenlenen turnuvanın final gününde Emre Altuğ, oğlu Kuzey ile gösteri maçına çıkarken, rakibi olarak ise turnuva organizatörü Salih Umut Üngör ise babası Sadık Üngör ile korta çıktı.

Güzel görüntülerin ve karelerin olduğu turnuvada, tek erkekler, baba-oğul, çift erkekler, karışık çiftler kategorilerinde oyuncular raket salladı. 1 hafta boyunca şehrin stresinden uzak bir şekilde oynanan maçlar sonunda ödüller sahiplerini buldu.

İşte ödül sahipleri…

Baba – Oğul şampiyonu: Ali Altunbaş – Bülent Altunbaş

Baba – Oğul finalisti: Mert Üstün – Eren Erdem

Tek erkekler şampiyonu: Yusuf Agel

Tek erkekler finalisti: Oğuz Üzel

Çift erkekler şampiyonu: Yusuf Agel – Can Zorlu

Çift erkekler finalisti: Mustafa Kemal Paksoy – Doruk Pekşen

Karışık Çiftler şampiyonu: Mustafa Kemal Paksoy – Aysu Bozkurt

Karışık Çiftler Finalisti: Mergim Agel – Yusuf Agel

Turnuvanın organizatörü, Salih Umut Üngör ile turnuvanın bitiminde bir araya geldik. Boss Cup’ın düzenlenmesinde ilk olarak babası Sadık Üngör’e, daha sonra da turnuva direktörleri Ayça Üngör, Alper Erdem ve Ahmetcan Akın’a, kulüp yönetiminde yer alan Şeref Keçeli’ye, Luna Rossa Restoran’dan Özgür ve Cengiz Bey’e desteklerinden dolayı teşekkür eden Umut Üngör’e kulak verelim…

– Üçüncü Boss Cup’ı diğer ikisinden ayıran en belirgin farklılıklar nelerdi?

– En büyük farkımız, MPR Stüdyo’dan Melis Özer ile beraber basında daha çok öne çıktık. Onun ekibi ile turnuvamız seviye atladı diyebilirim. Turnuva düzenleme ve maçları organize etme anlamında deneyimli olduğumuz için maçları yetiştirme telaşımız yoktu. Keyifli bir hafta geçirdik. Daha önceki iki turnuvamızı 5 gün olarak düzenlemiştik ama bu defa katılımın yoğun olması sebebiyle 7 güne çıkardık.

– Geçen sene “Kartvizitler değil raketler yarışsın” sloganı ile turnuvayı düzenlemiştiniz. Bu yıl ki hedefiniz neydi ve hedeflerinize ulaştınız mı?

– Bu yıl ki hedefim az önce de ifade ettiğim gibi oyuncularımıza kortta daha çok vakit geçirtmek oldu ve bu amacımıza da ulaştık. Daha fazla günde daha fazla maç yapan katılımcılarımız çok mutlu bir şekilde turnuvadan ayrıldılar.

– Katılım sayısını beğendiniz mi? 1 hafta süren organizasyonda sıkıntı yaşandı mı?

– Katılım her geçen sene artarak çoğalıyor, maşallah diyelim. (Gülerek) Bunun sırrı işimizi ciddiye almak ve disiplinli bir şekilde kendimizi işimize adamak oldu. Tabii ki de eksiklerimiz var ama üstüne koya koya devam edeceğiz. Bu sene turnuvaya 48 şirket katılım sağladı ve bu bizi çok mutlu etti.

– Final günü oyuncu Emre Altuğ, oğlu Kuzey ile katıldı ve siz de gösteri maçında babanız ile beraber çiftler maçı yaptınız. Mücadele nasıl geçti?

– Emre Bey oğlu ile, ben de sevgili babamla partner olduk ve güzel bir çiftler maçı oynadık. Medyanın da bu maça ve final günündeki ödül törenine ilgisi büyüktü. Güzel anılar ve maçlarla turnuvayı alnımızın akıyla tamamladık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.

– Geçen sene olduğu gibi bu yıl da Boss Cup bir kez daha düzenlenecek mi?

– Öncelikle şunu söylemek istiyorum, Boss Cup artık yılda bir kere düzenlenecek. Bu sene eylül ayında Boss Cup – Özel Seri planımız var. Bunu da hayata geçirebilirsek, yine sizin aracılığınızla ilk kez tenisseverlerle paylaşacağız. Bu konuda çalışmalarımız hızlı bir şekilde sürüyor.

Turnuvadan özel kareler…

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 3
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir