Reklam
Reklam

Çeyrek finali göremedik

20'ncisi düzenlenen Cumhuriyet Kızları Turnuvası'nda teklerde son sekize oyuncu sokamadık...

Çeyrek finali göremedik
28 Ekim 2020 - 20:15

İstanbul, Tarabya'da TED Spor Kulübü'nde hafta başından bu yana düzenlenen Cumhuriyet Kızları Turnuvası'nda teklerde hiçbir sporcumuz çeyrek final göremeden elendi.

Bugün teklerde ikinci tur gören iki oyuncumuz da maçlarını kaybederek, turnuvaya veda etti.


Bir numaralı kortta Pemra Özgen, turnuva 3 numarası Jaqueline Adina Cristian karşısına maalesef hiçbir varlık gösteremedi ve maçtan 6-1, 6-2 ile mağlup ayrıldı.

Bu mücadelenin hemen ardından ise İpek Öz korta çıktı. Dün Çağla Büyükakçay'ı 6-4, 7-6 ile deviren Macar raket Reka-Luca Jani karşısında İpek ilk seti 7-5 ile hanesine yazdırdı.

İkinci sette ufak farklarla seti 6-3 kaybeden sporcumuz, karar setinde ise maça bir türlü giremedi ve 6-0 ile seti ve maçı kaybetti.

Böylelikle 6 oyuncu ile katıldığımız tekler ana tablosunda çeyrek finale bir oyuncu bile çıkartamadık.

Çiftlerde ise nispeten iyi sonuçlara imza attık. Melis Sezer, İngiliz raket Maia Lumsden ile kurduğu ortaklıkta bugün Rus rakipleri Veleria Savinykh - Ekaterina Yashina çiftini, muazzam çekişmeye giden maç sonunda 3-6, 7-6, 10-8 ile yenerek yarı finale yükseldi.

Bir diğer çiftler çeyrek final karşılaşmasında Cemre Anıl, Hollandalı Suzan Lamens ile birlikteliklerinde bugün çeyrek final maçında Valentini Grammatikopoulou - Reka-Luca Jani çiftine karar setinde mağlup olarak (4-6, 7-6, 10-7) elendi. 


Fotoğraflar : Serdar Sözkesen