Charleston turnuvası başlıyor!

Sofia Kenin ve Bianca Andreescu'nun ön ayak olduğu Charleston turnuvası 23 Haziran'da başlıyor...

Charleston turnuvası başlıyor!
24 Mayıs 2020 - 21:13

Pandemi sebebiyle zor günler yaşayan tenis takviminde oyuncuların yaptıkları fedakarlıklara bir yenisi Charleston'da eklendi.

2020 Avustralya Açık şampiyonu Sofia Kenin ve 2019 ABD Açık şampiyonu Bianca Andreescu'nun başını çektiği ikili, Charleston turnuvasını yaşatmaya kararlı.


Toprak zeminde düzenlenen Charleston turnuvası bu yıl pandemi sebebiyle iptal edilmişti.

23 Haziran'da düzenlenmesi planan turnuvaya 16 oyuncu katılacak ve oyuncular iki gruba ayrılacak.

Sofia Kenin turnuvanın sıralama bakımından (dünya 4 numarası) en yüksek oyuncusu. Genç raket, son olarak Avustralya Açık Finali'nde Garbine Muguruza'yı mağlup etmiş ve tura verilen ara öncesinde Lyon'da da şanpiyon olarak beşinci tekler zaferine imza atmıştı.

Turnuvanın sıralama bakımından en iyi ikinci oyuncusu olan Bianca Andreescu ise 2019'da mükemmel bir yükselişe geçerek; ındian Wells ve Kanada'da şampiyon olmuş, sezonu ABD Açık zaferi ile kapatmıştı. Dünya 6 numarası oyuncu, WTA Finalleri'nde yaşadığı diz sakatlığı sebebiyle turda o zamandan beri maça çıkmadı.

Diğer katılımcılar arasında ise eski dünya 1 numarası Victoria Azarenka, 2017 ABD Açık şampiyonu Sloane Stephens, Olimpiyat şampiyonu Monica Puig, 2019 Avustralya Açık yarı finalisti Danielle Collins'in yanı sıra Ajla Tomljanovic, Jennifer Brady, Genie Bouchard ve genç Kanadalı Leylah Fernandez de yer alıyor.


 

Geçen sene Charleston turnuvasını finalde Caroline Wozniacki'yi deviren Madison Keys kazanmıştı.