Collins kupanın ucundan tuttu!

Avustralya Açık'ın sürpriz finalisti Danielle Collins, yarı finalde Iga Swiatek'i kolayça geçerek ilk slam finaline uzandı...

Collins kupanın ucundan tuttu!
27 Ocak 2022 - 17:04

7 numara Iga Swiatek'i 6-4, 6-1 ile beklenenden çok rahat bir şekilde mağlup eden 27 numara Danielle Collins, ilk Grand Slam Finali'ne yükseldi.

28 yaşındaki Collins, baştan sona domine ettiği maçta 27 winner ve sadece 13 basit hata üreterek maçı rahat kazandı. İlk servislerinden %78 ile puan çıkartan ABD'li raket, 7'de 6 file önü istatistiği ile de övgü aldı.


Avustralya Açık öncesi herhangi bir turnuva oynamayan Danielle Collins, burada 3 yıl önce yine yarı final oynamıştı. Bu galibiyetle beraber dünya 10 numarasında olmayı garantileyen Collins, ilk slam şampiyonluğu için cumartesi günü Ash Barty'nin karşısına çıkacak.

Finalin iki temsilcisi daha önce 4 kez karşılaştı ve 3-1'lik Barty'nin üstünlüğü bulunuyor. Maçların son ikisinin Adelaide'da (Avustralya) oynanması ve bunlarda da 1-1'lik eşitlik olduğunu hatırlatalım.

Maçın az da olsa favorisi olarak çıkmasına rağmen 12 winner ve 13 basit hata ile maçı tamamlayan ve sadece 5 oyun kazanabilen Iga swiatek, 2020 Roland Garros'tan sonra ilk ulaştığı slam yarı finalinden hayal kırıklığı ile ayrıldı. Tek tesellisi ise yeniden dünya 4 numarasına yükselmesi oldu.