David Ferrer'den duygu dolu veda!

David Ferrer'den duygu dolu veda!

David Ferrer'den duygu dolu veda!
09 Mayıs 2019 - 10:33 - Güncelleme: 09 Mayıs 2019 - 20:53

37 yaşındaki İspanyol efsane raket David Ferrer, kariyerinin son turnuvasında Alexander Zverev'e kaybetti ve 20 yıllık tenis kariyerini noktaladı.


 

Madrid Açık ikinci tur eşleşmesinde Alman raket Zverev'e 6-4, 6-1 ile kaybeden Ferrer, profesyonel tenis kariyerini sonlandırdı.

Maçtan sonra duygu dolu açıklamalar yapan Ferrer, şunları kaydetti:

''Herkese iyi akşamlar. Tenis kariyerimin başından beri yanımda olan insanlara bu akşam sizlerin huzurunda teşekkür etmek istiyorum. Öncelikle turnuvaya, buranın benim son turnuvam olmasını sağladığınız için teşekkür ederim. Sizin sayenizde burada son maçımı yapabildim. Tabii ki bu noktada en büyük teşekkürü dostum Feliciano Lopez'e ediyorum. Seninle kariyerimiz boyunca mükemmel zamanlar geçirdik. Her şey için teşekkür ederim. Seni çok özleyeceğim. Sen harika bir arkadaşsın.

Manolo her şey için teşekkür ederim. Sen olmasaydın hiçbirimiz burada olmazdık. Önümüzü açtığın, İspanya tenisine verdiklerin, kısaca her şey için teşekkür ederim. Ardı ardına maç kaybettiğim, formdan düştüğüm zor dönemlerimde bir gün beni aradın ve o konuşmada verdiğin destek, söylediğin sözler benim tekrar ayağa kalkmamı sağladı. Bu benim için çok şey demek. Sana minnettarım.

Meslektaşlarım, yakın arkadaşlarım olan özel insanlar; Marc, Rafa, Feli, Fernando... Sizler harika adamlarsınız. Biz bir takımdık ve Davis Kupası'nda yıllarca harika işler yaptık. İspanya'ya teniste altın çağını yaşatan bu takım içerisinde kendime yer bulduğum için ve birlikte başardıklarımız için sizlere çok teşekkür ediyorum. Harika anılardı. Hepinizi çok özleyeceğim. Siz beni bugün olduğum yerde duran adam haline getirdiniz.

Arkadaşım Javier'e... Kariyerimin en başından beri yanımdaydın. Seninle dünyanın her tarafını turladık neredeyse. Arkadaşlığımız hiç değişmeyecek. Seni özleyeceğim diyemiyorum çünkü artık seninle ayni tarafta duracağız. Elbette bana tenis oynamayı öğreten insanlar, eski hocalarım, antrenörlerim... Hepinize minnettarım.

Herkesin ismini sayamıyorum ama Javier Piles'i özellikle söylemem lazım. Bana nasıl tenis oynamam gerektiğini, bu sporu nasıl sevmem gerektiğini öğreten kişi. Sen benim ikinci babam gibisin. Birlikte çalışmaya başladığımızda ben bir çocuktum, şu an baba olarak karşında duruyorum.

https://twitter.com/MutuaMadridOpen/status/1126384459744411648

Fransisco Rouges bana kattıkların için çok teşekkür ederim. Seninle çalışmak benim için harikaydı. Mariano Monachesi beni tenise yönlendiren, bir anlamda keşfeden adam. Sana ömür boyu minnettar kalacağım. Takımıma çok teşekkür ederim. En başından beri benimle birlikteydiniz. Benim için desteğinizi anlatmak mümkün değil. Sizinle çalışmak benim için büyük onurdu.

Aileme minnettarım. Bana harika bir eğitim sağladınız. Sevginiz her şeyin üstesinden gelmemi sağladı. Siz olmasaydınız bugün burada olamazdım. Hayatta tanıdığım en iyi ebeveynlersiniz. Ben asla sizin kadar iyi bir ebeveyn olamam.

Eşim Marta. 11 yıldır benimlesin. Bizimkisi zor bir yolculuktu. Hayatımız seyahatlerle geçiyordu. Tüm bu koşullar altında yanımda durduğun, bana destek olduğun için sana ne söylesem az. Kariyerimin en yıllarını senin sayende yaşadım. Çok teşekkürler. Artık bundan sonra hem baba olarak hem de eş olarak ben sizlerin yanında sizlere destek olacağım.

https://twitter.com/TennisTV/status/1126240641363607552

Ve siz seyirciler.. Kariyerim boyunca bu spor için elimden gelenin en iyisini vermeye çalıştım. 27 kupa kazandım. Bu saydığım harika adamlarla birlikte sizlere 3 Davis Kupası getirmeyi başardık. Hepsi sizlerin sayesinde oldu ama kupalar benim gözümde sadece birer materyal.

Benim en büyük ödülüm sizlerin bana olan sevgisi. Bunu hiçbir şeyle değişemem. Sizlere ne kadar teşekkür etsem az. Herkese bu özel gece için, son ana kadar verdiğiniz destek için teşekkür ederim. Hoşçakalın...”

Çeviri: Metin ERDEM