Dev maç öncesi ne dediler?

Dev maç öncesi ne dediler?

Dev maç öncesi ne dediler?
10 Temmuz 2019 - 22:19 - Güncelleme: 07 Aralık 2019 - 19:55

12 Temmuz Cuma günü Wimbledon'da 40'ıncı kez birbirlerine rakip olacak iki efsane raket, bu tarihi buluşmadan önce sıcağı sıcağına açıklamalarda bulundu.


 

Çeviri: Metin Erdem

Rafael Nadal...

"Wimbledon'da uzun yıllar sonra üst üste iki yıldır bu noktaya gelmiş olmaktan dolayı çok mutluyum. İyi oynamış ve maçımı kazanmış olmaktan ziyade, dostum Federer ile bir kez daha burada yıllar sonra karşılaşacak olmak, beni en çok mutlu eden şey. Roger ile bir rüya yaşadık. Yıllardır kariyerlerimizin en önemli anlarını paylaştık. Cuma günü bu muhteşem anlara bir parça daha ekleyeceğimiz için sabırsızlanıyorum."

HABER: Ezeli rekabetin şifreleri...

Roger Federer...

"Herkes bizim burada karşılaşmamız için tezahürat yapıyor. Ben onun hakkında, o da benim hakkımda çok şey biliyoruz. Taktik havuzunda yüzeceğiz. Ben saldıracağım, o savunacak. Kim planını iyi uygularsa, bu savaştan o galip çıkacak. Rafa benim çok iyi dostum. Onunla yıllar sonra Fransa Açık'ta karşılaşmak istedim ve bu gerçekleşti. Çok zorlu şartlar altında oynadık, ama çok keyifliydi. Wimbledon'da yine yıllar sonra karşılaşmayı çok istiyordum. Herkesin beklediği maç sonunda gerçekleşiyor."

https://www.youtube.com/watch?v=94xyOpETYYs