Reklam
Reklam

Dimitrov, Thiem'i süpürdü!

İki tek ek backhand raketin çarpışmasında Grigor Dimitrov, dünya 3 numarası Dominic Thiem'i 3 sette rahat geçti...

Dimitrov, Thiem'i süpürdü!
14 Şubat 2021 - 10:15

İki tek el backhand raketin mücadelesinde favori olan taraf Dominic Thiem olsa da, Grigor Dimitrov mükemmele yakın bir performansla rakibini 3 sette püskürttü.

İki gün önce Nick Kyrgios ile çok zorlu bir 5 setlik maç oynayan ve bugün bunun yorgunluğunu nispeten çekse de Thiem özellikle son set kortta yok gibiydi.


İlk 2 sette 3-1'lik skor avantajını elde eden 27 yaşındaki Dominic Thiem, takiben iki sette de bir sonraki oyunda servis kırdırdı.

İki seti de 6-4 ile kazanan Grigor Dimitrov, maçı kazanmaya çok yaklaştı. Acaba Thiem geri dönebilecek miydi? Vücuda buna nasıl bir tepki verecekti?

Geçen senenin finalisti ve aynı zamanda dünya 3 numarası Thiem üçüncü sette adeta tanınmayacak halde bir tenis oynadı. Dimitrov kendi servislerinde rakibine sadece 3 puan şansı verdi, yetmedi ve Thiem'in servislerinden de tam 11 puan çıkardı.

Üçüncü seti 'bagel' ile 6-0 kazanan ve Thiem'i adeta korttan silen Grigor Dimitrov, 2018'den sonrailk, toplamda ise Avustralya Açık'ta dördüncü kez çeyrek final oynayacak.

Sadece 2 saat süren eşleşmede Thiem 25 winner ve 41 basit hata ile oynarken, Dimitrov ise 25 winner ve 18 basit hata ile maçı tamamladı.

29 yaşındaki Grigor Dimitrov salı günü çeyrek finalde Aslan Karatsev ile karşılaşacak.