Reklam
Reklam

Djere toprağı seviyor!

Bu yıl takvime giren Sardinia Finali'nde Marco Cecchinato'yu deviren Laslo Djere, kariyerinin ikinci kupasını yine toprak zeminde elde etti...

Djere toprağı seviyor!
18 Ekim 2020 - 20:15

İtalya'da toprak zeminde ilk kez düzenlenen 250 puanlık Sardinia turnuvası ile beraber bu yıl toprak zeminde başka bir turnuva kalmadı.

İki saat 20 dakika süren finalde 25 yaşındaki Laslo Djere, 7-5, 7-5'lik set skorları ile zafere uzandı.


İki sette kafa kafaya geçerken, rakibinden bir servis daha fazla kıran Sırp raket Djere, kariyerinin ikinci şampiyonluğuna ulaştı. Djere, ilk zaferini yine toprak zemindeki (2019) Rio turnuvasında elde etmişti.

İkinci finalinden ikinci kupasını çıkaran Djere, bu yıl 13-8'lik galibiyet karnesine ulaşırken, turnuvada sırasıyla; Sumit Nagal, Dusan Lajovic, Jiri Vesely ve Lorenzo Musetti'yi eledi.

Laslo Djere daha önce bu yıl toprak zemindeki Cordoba ve Kitzbuhel'de de yarı final oynadı.

28 yaşındaki Marco Cecchinato ise ilk kez finalde kaybetmenin hüznünü yaşadı. İtalyan oyuncu tamamı toprak zeminde elde ettiği 3 kupadan sonra ilk kez yine bir toprak zeminde finalde kaybetti. 2018 Roland Garros yarı finalinde oynadıktan sonra kayda değer bir başarı elde edemeyen Cecchinato, turnuvada sırasıyla; Gianluca Mager, Tommy Paul, Albert Ramos Vinolas ve Danilo Petrovic'i eledi.

 


Günün Başlıkları