Djokovic, 10'un peşinde!

Novak Djokovic'in Avustralya Açık'ta 10.kez şampiyon olmaması gerçekten büyük bir sürpriz olacak gibi görünüyor...

Djokovic, 10'un peşinde!
25 Ocak 2023 - 16:53

Arka bahçesi olan Avustralya Açık'ta Novak Djokovic fırtınası dinmek bilmiyor. Turnuva 5 numarası Andrey Rublev'i fazlasıyla rahat yenerek şov yapan Sırp raket 6-1, 6-2, 6-4 ile sonuca gitti ve 9 kez şampiyon olduğu Melbourne'de 10.kez yarı finale yükseldi.,

Aynı zamanda kariyerinin 44. Grand Slam yarı finaline uzanan Nole, cuma günü Tommy Paul ile finale yükselebilmek için korta çıkacak.


Andrey Rublev karşısında 14 ace atan, maruz kaldığı 5 servis kırma puanının tamamını kurtararak servisini kırdırmayan Djokovic, Rus rakibinin 5 kez servisini kırarak mental gücünü bir kez daha ortaya koydu.İlk servislerinden %80 ile puan çıkartan Djokovic, 32 winner ve 21 basit hata ile maçı tamamladı. Rublev ise 26 winner ve 29 basit hata üretti.

21 Grand Slam şampiyonu Novak Djokovic daha önce Avustralya Açık'ta yarı finale uzandığı 9 maçın tamamını kazanarak finale adını yazdırmıştı. Bu defa da ABD'li Tommy Paul ile kozlarını paylaşacak olan Sırp oyuncunun sürprize izin vermeyeceği aşikâr görünüyor.

25 yaşındaki Tommy Paul ise ilk Grand Slam yarı finalini oynayacak ve turnuvada Roberto Bautista-Agut dışında ciddi bir rakiple oynamadı.