REKLAM REKLAM

Djokovic, altıncı kez finalde

kategorisinde, 19 Ağu 2018 - 00:11 tarihinde yayınlandı
Djokovic, altıncı kez finalde

Kariyerinde kazanamadığı tek masters olan Cincinnati’de yarı finalde Marin Cilic’i iki saat 32 dakikanın sonunda 6-4, 3-6, 6-3 yenen Novak Djokovic, altıncı finalinde ilk şampiyonluğunu arayacak.

 

Açılış setinin üçüncü oyununda Cilic’in servisini kıran ve setin kalanında avantajını değerlendiren Djokovic, ilk seti 6-3 ile hanesine yazdırdı. İkinci sette bambaşka bir Cilic izledik. İlk 3 oyunu kazanan dünya 7 numarası Hırvat raket, 6-3 ile kazandığı ikinci setle maçı final setine taşıdı.

Final setinde klasik bir Djokovic izledik. Başa baş giden setin sekizinci oyununda 4-3 öndeyken, Cilic’in servisinde güzel returnler yapan ve rakibini sürekli hataya zorlayan Nole, servis kırdı ve bu defa maç için servise geçti. Hemen 40-0’ı yakalayan Sırp raket, çift hata yapmasına rağmen, ikinci maç puanında topu çizgiye düşürdü ve 6-3 ile seti, 2-1 ile de maçı kazanarak, kariyerinde altıncı kez Cincinnati’de finale yükseldi.

Cilic’le oynadığı 17’inci maçta 15’inci kez yüzü gülen Novak, geçen seneden koruması gereken puan olmadığı için an itibariyle 7 numaraya kadar yükseldi. Maçta Djokovic 26 winner, 27 basit hata ile oynarken; Cilic ise 42 winner, 40 basit hata ile maçı tamamladı.

Daha önce oynadığı 5 finalin tamamını kaybeden ve kariyerindeki tek eksik masters turnuvası olan Djokovic, finalde Federer – Goffin galibi ile oynayacak.

Tüm Yazıları
%d blogcu bunu beğendi: