Reklam
Reklam

Djokovic: "Aynı durumda kimse Federer'e bir şey demedi"

Dünya 1 numarası Novak Djokovic, çok eleştirilen sakatlık durumu ile ilgili önemli açıklamalar yaparak kendini savundu...

Djokovic: "Aynı durumda kimse Federer'e bir şey demedi"
17 Şubat 2021 - 11:10

Kazandığı galibiyetlerden çok sakatlık haberleri ile konuşulan ve gündemden asla düşmeyen Novak Djokovic konu hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Avustralya Açık'ta üçüncü turda Taylor Fritz karşısındaki karın sakatlığı sonrası turnuvayı tamamlayamaz ve çekilir haberlerinin ardından turnuvaya devam etmiş ve birçokları tarafından sakatlığını dramaya çevirdi ya da sakat numarası yaparak rakiplerinin konsantrasyonunu bozuyor eleştirileri alan Sırp raket şunları söyledi:


”Medya ve tenis dünyası bana adil davranmıyor. Geçen yıl Federer sakatım dedi, çıktı üst üste birçok maç kazandı. Kimse ona birşey demedi. Herkes onunla ilgili bir kahramanlık hikâyesi yarattı.

Mevzu ben isem aynı durumda kıyamet kopuyor. Bu pandoranın kutusu gibi. Federer ve Nadal kadar sevilmemek, sürekli eleştirilmek beni incitiyor. Sonuçta bende insanım. Ama hiç kimse benim ruhsal bağlantımın kopmasına neden olamaz.

Ben kimim, neyim, neredeyim, nereye doğru yol alıyorum? Kendimi çok iyi biliyorum ve neyin ne olduğunu da çok iyi biliyorum. Kimse buna zarar veremez!”


 
Çeviri: Metin Erdem