1. Anasayfa
 2. GRAND SLAM

Djokovic emin adımlarla...

Djokovic emin adımlarla…
0

10 kez Avustralya Açık şampiyonu Novak Djokovic, bu yıl en rahat maçını oynadığı mücadelede Adrian Mannarino’yu 6-0, 6-0, 6-3 ile mağlup ederek çeyrek finale yükseldi…

Bir saat 44 dakika süren maçta Djokovic, 17 ace atarken; ilk servislerinden %81 ile puan çıkardı ve 31 winner, 15 basit hata ile oynadı. Sırp raket, Mannarino karşısındaki 5 maçın tamamını kazandı.

Dördüncü tura kadar gelerek önemli bir başarıya imza atan Fransız raket Mannarino ise 12 winner ve 31 basit hata ile mücadele etti. Hiç servis kıramadı ve 14 kez geldiği file önünden sadece 6 kez puan çıkarabildi.

Maç sonunda Nole şunları söyledi: “Alışılmışın dışında bir oyuncu olan Adrian’la oynamak hiçbir zaman kolay olmadı. Bu bir nevi kedi-fare meselesi gibi… Bir bakıma uzun rallilere fiziksel olarak katlanmak zorunda kaldım ve onu sahada koşturmaya çalıştım ve bunu da yaptım. Çok iyi servis attım… İlk servise ihtiyacım olduğu anlarda bunu yaptım.”

Novak Djokovic… Melbourne’de üst üste 32 galibiyetini aldı… Melbourne’de 14. çeyrek finaline ulaştı. .. Bu onun aynı zamanda Grand Slam’lerdeki 58. çeyrek finali anlamına geldi… Grand Slam’lerde 365 galibiyeti gördü ve durmaya da niyeti yok!

24 Grand Slam şampiyonu Djokovic ayrıca, Grand Slam’lerde 63 kez dördüncü tur maçı oynadı ve bunların 58’ini kazanarak bu alanda Roger Federer’i yakaladı… Bir diğer çarpıcı istatistik ise; Novak Djokovic, daha önce herhangi bir slam maçında iki sette rakibine 6-0’lık üstünlük kurduğu ikinci maçı oynadı. İlki, 2013 ABD Açık’taki Marcel Granollers’e karşıydı: 6-3, 6-3, 6-0…

Dünya 1 numarası, çeyrek finalde ABD’li raket Taylor Fritz ile eşleşti ve rakibi ile daha önce oynadığı 8 maçı da kazandı… Bu 8 maçtan sadece 2021 Avustralya Açık’ta rakibine set kazanma şansı verdi: 3-2!

 

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 7
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir