Reklam
Reklam

Djokovic: "Medvedev umarım beni daha çok arar"

Seremonide Daniil Medvedev'in açıklamaları sonrası mikrofonu alan Novak Djokovic de rakibini öven ifadelerde bulundu...

Djokovic: "Medvedev umarım beni daha çok arar"
21 Şubat 2021 - 20:35

Dokuzuncu kez Avustralya Açık'ta şampiyonluk sevinci yaşayan Novak Djokovic, maçtan sonra seremonide mikrofonları aldığında herkese teşekkür etti.

Rod Laver Arena'yı evi gibi gördüğünü ifade eden Sırp raket, rakibine de övgü dolu sözler söyledi:


"Öncelikle herkese iyi akşamlar. Daniil çok iyi bir insan ve çok iyi bir tenisçi. Beni artık aramıyorsun. Seninle daha fazla antrenman yapmalıyız Monaco'da (gülerek). 

Benim hakkımda güzel şeyler düşündüğünü duymak güzel. Daniil'i insan olarak kort dışında çok seviyorum. Son derece sosyal birisi ama kortta karşılaştığım en zorlu rakiplerden biri. Bir Grand Slam kupası elinde tutman an meselesi. Bu konuda birkaç yıl daha beklersen sevinirim. (gülerek)

20 maçlık serisi için ben bir kez daha onu alkışlamaya davet ediyorum. Muazzam bir başarıydı. 

Takımıma teşekkür ediyorum. Evde olanlar var, eşim, kardeşlerim ve çocuğum... Siz burada benimle beraber olanlarsınız. Son birkaç hafta benim için inişli çıkışlıydı. Benim için çok fazla zaman harcadınız ve oynayacağımdan emin oldunuz. Bana verdiğiniz enerji ve destek bambaşkaydı.


Karışık duygular içindeyim. Son 1 ayda olanlar, Avustralya'ya gelişimiz... Ama günün sonunda organizasyon adına çok iyi bir turnuva düzenlendi diyebilirim. Hiçbir şey kolay değildi. Organizasyonu düzenleyenler bu konuda kendileri ile gurur duymalılar. Onlara da çok teşekkür ediyorum.

Bu korta da teşekkür etmek istiyorum. Rod Laver Arena, seni her sene daha çok seviyorum ve aşk hikâyesi sürüyor..."