Reklam
Reklam

Djokovic, Sırbistan'ı taşıdı

Bu yıl ikincisi düzenlenen ATP Cup'ta son şampiyon Sırbistan, yine Novak Djokovic önderliğinde turnuvaya galibiyetle başladı.

Djokovic, Sırbistan'ı taşıdı
02 Şubat 2021 - 10:21

Bu yıl ikincisi düzenlenen ATP Cup'ta son şampiyon Sırbistan, yine Novak Djokovic önderliğinde turnuvaya galibiyetle başladı.

Kanada ile karşılaşan Sırbistan'da günün ilk tekler mücadelesinde Dusan Lajovic ile Milos Raonic korta çıktı. Maçta 11 ace atan ve ilk servislerinden %91 ile puan çıkartmayı bilen Raonic, rakibine servis kırma puanı dahi göstermedi.


78 dakikanın sonunda 6-3, 6-4 ile maçı kazanan 30 yaşındaki Raonic, Kanada'yı seride 1-0 öne taşıdı.

İkinci tekler eşleşmesinde geçen sene olduğu gibi yine Novak Djokovic ile Denis Shapovalov karşılaştı. Birbirine benzeyen iki set sonunda 7-5, 7-5 ile maçı bitiren Djokovic seride durumu 1-1'e getirdi.

Dünya 1 numarası Nole, ilk maçın intikamını alırcasına rakibine hiç servis kırdırma puanı göstermedi ve kendi servis oyunlarında sadece 14 puan kaybetti.

Sırbistan ile Kanada arasında galip tarafın belirleneceği çiftler eşleşmesinde Novak Djokovic / Filip Krajinovic ortaklığı ile Denis Shapovalov / Milos Raonic tandemi mücadele etti.

En kritik anları iyi oynamanın verdiği özgüvenle Djokovic önderliğindeki Sırbistan, 7-5, 7-6 ile maçı kazanıp, seriyi sonlandırdı ve ülkelerine galibiyeti armağan ettiler.
 Günün diğer sona eren eşleşmesinde İtalya, Avusturya'yı 2-1 ile mağlup etti. Matteo Berrettini, Dominic Thiem karşısında 6-2, 6-4 ile rahatça kazanırken, Dennis Novak ise Fabio Fognini'yi 6-3, 6-2 ile geçince çiftler mücadelesine gidildi.


Bu bölümde Berrettini / Fognini ikilisi, Thiem / Novak çiftini 6-1, 6-4 ile yendi ve İtalya, ATP Cup'a galibiyetle başladı.

Günün diğer eşleşmelerinde İspanya Avustralya'yı 3-0, Rusya ise Arjantin'i 2-1 ile mağlup etti.