Djokovic, tecrübesiyle finalde!

Denis Shapovalov karşısında sürprize izin vermeyen dünya 1 numarası Novak Djokovic, yedinci kez Wimbledon'da finale adını yazdırdı...

Djokovic, tecrübesiyle finalde!
09 Temmuz 2021 - 21:28

Kendisinden 12 yaş küçük rakibi Denis Shapovalov karşısında 7-6, 7-5, 7-5 ile üç sette kazanan Novak Djokovic, beklenildiği gibi kazanarak, yedinci kez Wimbledon'da finale yükseldi.

Daha önce 5 kez şampiyonluk sevinci yaşadığı Wimbledon'da 10'uncu kez yarı final maçına çıkan dünya 1 numarası, maç boyunca kontrolünü kaybetmediği mücadelede set kaybı yaşamadan finale uzandı.


22 yaşındaki Denis Shapovalov, birçok kez servis kırma puanı yakalayıp (1/11) değerlendiremediği maçın ilk setinde tie-break'te ve ikinci seti kaybetmesine sebep olan (5-5'te) oyunda yaptığı çift hata ile en kritik anlarda kötü oynadı.

İki saat 44 dakika süren maçta Djokovic 32 winner ve 15 basit hata ile oynarken, Shapovalov ise 40 winner ve 36 basit hata kaydetti.

Djokovic bu yıl 33-3'lük galibiyet karnesi ile her zamanki gibi mükemmel bir istatistik tuttururken, file önünde %85 ile puan çıkarmayı bildi. (28/33)

Büyük spor markalarında indirimler başladı... https://www.athleticzone.com.tr/ 

Kariyerinde 30'uncu kez bir slam'de finale adını yazdıran Novak Djokovic, pazar günü Matteo Berrettini karşısında kazanırsa, Grand Slam şampiyonluk sayısını 20'ye çıkartarak, bu alanda Rafael Nadal ve Roger Federer ile eşitliği yakalamış olacak.


Maçın özeti az sonra geliyor...