Djokovic'ten 20. Grand Slam şampiyonluğu!

Kariyerinin 20'nci Grand slam şampiyonluğuna ulaştığı maçta Matteo Berrettini'yi 4 sette mağlup eden Novak Djokovic, birçok rekora da imza attı...

Djokovic'ten 20. Grand Slam şampiyonluğu!
11 Temmuz 2021 - 20:09

Bir slam daha geçmiyor ki, Novak Djokovic onu da almasın? Dünya 1 numarası raket, sezonun üçüncü Grand Slam'ini de kazanarak, slam sayısında 20'yi yakaladı ve ezeli rakipleri olan Roger Federer ve Rafael Nadal'ı yakaladı.

Yedinci kez Wimbledon'da final oynayan Djokovic, İtalyan rakibi Matteo Berrettini karşısında ilk seti tie-break ile 7-4 kaybetse de, kalan üç sette de sürekli sitediğini alan taraf oldu ve 6-4, 6-4, 6-3'lük setlerle rakibini mağlup etti.


Wimbledon'da 6, Grand Slam'lerde 20'nci zaferini elde eden Sırp oyuncu, üç saat 24 dakika süren düelloda 31 winner ve sadece 21 basit hata ile oynarken, Berrettini ise 16 ace attığı maçı 57 winner ve 48 basit hata ile tamamladı.

Böylelikle 2021'deki üç Grand Slam'i de kazanan Novak Djokovic, Golden slam olarak adlandırılan, yani sezon içindeki 4 Grand Slam + Olimpiyatları kazanarak bu kategoride tarihteki tek erkek tenisçi olmak isteyecek. Golden Slam'i tarihte sadece Steffi Graf yapmıştı. (1988)

Büyük spor markalarında indirimler başladı... https://www.athleticzone.com.tr/ 

Novak Djokovic, kariyerinin 85'inci tekler şampiyonluğunu elde ederken; çim zeminde 7, bu yıl 4'üncü kupasına kavuştu. Ayrıca, Wimbledon'da üst üste 3'üncü kez şampiyon olmayı başarmış, açık dönemdeki dördüncü oyuncu oldu. (Federer, Sampras, Borg)

34 yaşındaki Djokovic'in kırdığı rekorlar bunlarla da bitmiyor. Açık dönemde sezonun ilk 3 Grand Slam'ini kazanmayı başaran, 1969 Rod Laver'dan sonra ikinci erkek oyuncu olarak tarihe yine adını altın harflerle yazdırdı. 30 yaşından sonra Grand Slam kazanma sayısında 8'e ulaşan Djokovic, bu kategoride de en yakın rakibi olan Rafael Nadal (6) ile olan farkı da ikiye çıkardı.

Novak Djokovic, ilk kez Roland Garros + Wimbledon'ı kazandı.

İşte maçın özeti...