Djokovic'i durduran adam!

Djokovic'i durduran adam!

Djokovic'i durduran adam!
18 Ağustos 2019 - 10:09 - Güncelleme: 19 Ağustos 2019 - 12:48

Son şampiyon ve dünya 1 numarası Novak Djokovic'i 3-6, 6-3, 6-3 ile deviren Daniil Medvedev, rakibinin 10 maçlık serisini sonlandırdı ve Cincinnati'de finale adını yazdırdı.


 

Rus raket Medvedev'in sert korttaki istikrarlı performansı devam ediyor. İki hafta önce Washington'da finalde Nick Kyrgios'a, geçen hafta Montreal'de finalde Rafael Nadal'a kaybeden 23 yaşındaki oyuncu, bu defa da Cincinnati'de finale yükseldi.

Djokovic karşısında ilk seti 6-3 kaybetse de, ikinci set ile beraber kortta istediklerini daha fazla yapan ve servis performansı ile rakibini bunaltan Medvedev, direksiyonu eline aldı. İkinci seti 6-3 ile kazanıp, setleri dengeleyen Medvedev, maçı final setine taşıdı.

Final setinde adeta kortta yokmuş gibi görünen 32 yaşındaki Djokovic karşısında iki kez servis kıran Medvedev, 6-3 ile bir kez daha sonuca gitti ve güçlü rakibini bu yıl Monte Carlo'nun ardından ikinci kez devirdi.

https://www.kortdergi.com/en-buyuk-kupa-askina.html

Bir saat 42 dakikalık maçta Djokovic 26 winner ve 16 basit hata ile oynarken, Medvedev ise 37 winner ve 21 basit hata ile istatistik kağıdını doldurdu. Rus oyuncu 16 da 'ace' atarken, Sırp raket 6 'ace' atabildi.

Üst üste üçüncü haftasında da finale adını yazdıran Daniil Medvedev, bu yıl altıncı finaline yükselirken, bunların sadece bir tanesinde (Sofya) kupa kazandığını da ekleyelim.

Medvedev, bu yıl sert kortta 30'uncu, toplamda 43'üncü galibiyetini alırken, turdaki en fazla kazanan raket unvanını devam ettirirken, Djokovic ise 45'inci maçında 7'inci yenilgisini aldı. Medvedev, Cincinnati finalinde bugün David Goffin ile karşılaşacak.

[video width="1280" height="720" mp4="https://www.kortdergi.com/images/uploads/2019/08/[email protected]vak-Djokovic-to-reach-.mp4"][/video]