Djokovic'ten rövanşı aldı!

Djokovic'ten rövanşı aldı!

Djokovic'ten rövanşı aldı!
15 Kasım 2019 - 10:43 - Güncelleme: 15 Kasım 2019 - 11:22

Dramatik Wimbledon finalinden sonra bir kez daha birbirlerine rakip olan ikilinin kritik randevusunda bu defa gülen taraf, mükemmel performansı ile Roger Federer oldu.


 

4 ay önce Wimbledon finalinde iki maç puanını değerlendiremeyip, rakibine mağlup olan Roger Federer bu defa Novak Djokovic karşısında daha sağlam ve ne yaptığını bilen bir şekilde başladı. İlk setten itibaren servis gücünü gözler önüne seren İsviçreli raket, henüz üçüncü oyunda servis kırdı.

Setin sonuna kadar servis performansındaki seviyeyi hep diri tutan Roger, %83 ile ilk servislerini oyuna soktuğu sette 12 winner ve sadece 1 basit hata ile kusursuz bir performansa imza atarak, seti 6-4 ile hanesine yazdırdı.

Aynı plan ve mücadele ikinci sette devam edecek miydi? Djokovic her zamanki gibi mental gücünü konuşturabilecek miydi? Seyircilerin de ilk dakikadan bu yana yanında olduğu Ekselansları, beşinci oyunda bir kez daha servis kırarak, momentumu tamamen eline aldı. Artık şiir gibi işleyen servisleriyle işi bitirme noktasına gelmişti.

İlk sete nazaran hafif bir aksama yapsa da, etkili servis oyunlarına devam eden 38 yaşındaki Federer, 4-3 öndeyken maçın sonuna kadar oynanan 8 puanın tamamını kazandı ve maç içerisindeki üçüncü servis kırması ile seti 6-3, maçı da 2-0 ile kazandı.

Bjorn Borg grubunda kaybedenin evine geri döneceği bu kritik maçı kazanan Federer, ATP Dünya Turu Finalleri'nde 16'ncı kez adını yarı finale yazdırırken, Djokovic ise oynadığı 3 karşılaşmanın 2'sini kaybederek elendi.

Federer, 73 dakika süren ve mükemmel oynadığı maçta 23 winner ve sadece 5 basit hata yaparken, kendi standartlarının altında bir oyun ortaya koyan Djokovic ise 14 winner ve 13 basit hata üretti.

Roger Federer sert kortta 777, bu yıl 53'üncü galibiyetine imza atarken, kariyerinin 210'uncu tekler yarı finaline yükseldi.

Böylelikle Djokovic'in 4 maçlık galibiyet serisine son veren ve dramatik Wimbledon Finali yenilgisinin de rövanşını alan Federer, rakibi ile olan rekabeti de 23-26'lık rakamlara çekti.

https://www.youtube.com/watch?v=MjbAMaAEL_4