Reklam
Reklam

Federer'den bir ameliyat daha!

Son 2 yıldır sakatlıklarla boğuşan Roger Federer, dizindeki sıkıntının geçmemesi sebebi ile bir kez daha bıçak altına yatma kararı aldı...

Federer'den bir ameliyat daha!
16 Ağustos 2021 - 08:45

2020 ve 2021'de toplamda sadece 19 maça çıkabilen tenisin yaşayan efsanesi Roger Federer için belki de yolun sonu gözüktü.

Geçtiğimiz günlerde 40 yaşına giren 20 Grand Slam sahibi oyuncu, ABD Açık'ta yer almak için büyük bir çaba sarf etse de maalesef bu sezonu da şimdi den kapamak zorunda kaldı. Dün sosyal medya hesaplarından açıklama yapan İsviçreli raket için süreç hiç de iyi değil...


“Birçok kontrolden geçtim ve pek çok doktorla görüşmeler yaptım. Tüm bunların sonucunda çim sezonunda dizlerimin çok daha fazla hasar gördüğü ortaya çıktı. Maalesef orta ve uzun vadede bundan sonraki yaşamımda daha iyi hissedebilmem ve keyif alabilmem için bir kez daha ameliyat olmam gerekiyormuş. Ve bende bu ameliyatı olmaya karar verdim.

Bu defa süreç haftalar sürecek ve aylarca turdan uzak kalmam gerekecek. Sağlıklı olmak istiyorum. Tekrar etrafta koşabilmek istiyorum. Tura bir şekilde tekrar dönebilmek için bir umut ışığı vermek istiyorum kendime. Beni yanlış anlamayın, oldukça gerçekçiyim. Bu yaşta tekrar ameliyat olup sonrasında tekrar dönmeyi denemek çok zor. Bunun farkındayım.”


ÇEVİRİ: METİN ERDEM


Günün Başlıkları