Reklam
Reklam

Federer'den buraya kadar!

8 kez Wimbledon şampiyonu Roger Federer, istediği oyunu oynayamadığı maçta Hubert Hurkacz'a elenerek Wimbledon'a veda etti...

Federer'den buraya kadar!
07 Temmuz 2021 - 20:11

Roger Federer, kariyerinin son deminde 22'nci kez katıldığı Wimbledon'da çeyrek finalde Polonyalı rakibi Hubert Hurkacz'a 3 sette kaybederek elendi.

Güçlü servisleri olan oyunculara karşı bu yıl fazlasıyla zorlanan Federer, rakibi karşısında ilk seti 6-3 ile kaybetti. Dağınık vuruşlar ve basit hataların sıklığıyla maçta sürekli gelgitler halinde bulunan İsviçreli yıldız, ikinci sette 'break' avantajı ile 4-1'i bulsa da bunu koruyamadı.


Tie-break'e giden sette 24 yaşındaki Hurkacz, dinamizmini korudu ve 7-5 ile ikinci seti de hanesine yazdırdı.Maçtan iyice kopan ve seyircinin desteğine rağmen basit hatalarını devam ettiren Federer, üçüncü setin başında iki kez servisini kırdırıp, bir anda 4-0 geriye düştü. 14 numara Hubert Hurkacz, oldukça motive oynadığı maçta özellikle ilk servislerinden müthiş puanlar buldu ve olağanüstü oynadığı seti 6-0, maçı da 3-0 ile kazanıp kariyerinin en büyük galibiyetini elde etti.

Bir saat 49 dakika süren mücadelede Hurkacz 36 winner ve sadece 12 basit hata yaparken, Federer ise 34 winner ve 31 basit hata ile oynadı.

Büyük spor markalarında indirimler başladı... https://www.athleticzone.com.tr/

Önümüzdeki ay 40 yaşına girecek olan Roger Federer, büyük umutlarla geldiği Wimbledon'da çeyrek finalde 'buraya kadar' derken, Hubert Hurkacz ise ilk kez bir slam'de yarı finale uzandığı Wimbledon'da Matteo Berrettini - FAAliassime galibi ile oynayacak.

Federer, Wimbledon'da 14, Grand Slam'lerde 60'ıncı mağlubiyetini alırken, bu yıl çıktığı 13'üncü maçtan 4'üncü kez sahadan üzgün ayrıldı.

Maçın özeti...