Federer: "Hâlâ inanamıyorum!"

Federer: "Hâlâ inanamıyorum!"

Federer: "Hâlâ inanamıyorum!"
15 Temmuz 2019 - 10:50 - Güncelleme: 17 Temmuz 2019 - 19:27

Epik finalde Novak Djokovic'e Wimbledon'da kaybeden Roger Federer, bir süre dinleneceğini ve bu mağlubiyeti unutmak istediğini belirtti.


 

Tüm zamanların en unutulmaz maçları arasına giren Djokovic - Federer finali adeta nefesleri kesmiş ve 2 maç puanı kurtaran Sırp raket, final setinde süper tie-break'e giden maçı 7-6, 1-6, 7-6, 4-6, 13-12 ile kazanmıştı. Maçın ayrıntılı anlatımını aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

https://www.kortdergi.com/efsane-macta-sampiyon-djokovic.html

Finalin kaybedeni Roger Federer ise maç sonunda şunları söyledi...

"Performansımdan dolayı mutluyum, ama inanılmaz bir fırsatı teptim. Hâlâ da inanamıyorum. Bu maçı unutmak istiyorum. 2008 finali ile (Nadal) kıyasladığım da, epikse ikisi de epik, ama o daha dramatikti. Heyecan çok büyüktü. Yağmur araları, havanın kararmak üzere olması, yetişecek mi yetişmeyecek mi kaygısı vs...

Her neyse benim görebildiğim tek benzerlik, ikisini de kaybetmiş olmam. Grand Slam rekoru geçmişte benim için önemliydi. Geçene kadar, ''2 kaldı, rekoru geçmeliyim, rekoru egale ettim ve geçtim'... Bunu sürekli düşünürdüm. Grand Slam rekoru çok önemliydi evet, ama şimdi her şey değişti. Şimdi farklı faktörler ile motive oluyorum. Başkası gelip bu rekoru kırarsa onun için güzel bir şey olur.

Bu rekoru sonsuza kadar koruyamam. Toprakta oynamış olmak, beni fitness açısından oldukça olumlu etkiledi. Gelecek sene bunu yapar mıyım bilmiyorum. Rogers Kupası'nda (Montreal) oynamayacağım. Mental ve fiziksel toparlanma için zamana ihtiyacım var. Cincinnati ile sezona gireceğim.''

Çeviri: Metin ERDEM

https://www.youtube.com/watch?v=mnLdAeSXZv0