Reklam
Reklam

Federer, Madrid ile geri dönüyor!

50 gün sonra tekrar kortlarda göreceğimiz Roger Federer, 3 kez şampiyonluk yaşadığı Madrid Açık ile tekrar kortlara dönüyor...

Federer, Madrid ile geri dönüyor!
07 Nisan 2021 - 10:30

20 Grand Slam sahibi Roger Federer, Madrid Açık ile kortlara geri dönüyor.

Mart ayında Doha'da görücüye çıkan İsviçreli oyuncu, diz sakatlığının ardından yaklaşık 13 ay sonra kortlara geri dönmüştü. Doha'da bir maç kazanan Federer, ikinci maçında turnuvanın şampiyonu Nikoloz Basilashvili karşısında kaybetmişti.


Esas amacının bu yıl Wimbledon ve Tokyo Olimpiyatları olduğunu her zaman yineleyen Ekselansları, çim sezonuna formda girmek için 2019'da olduğu gibi yine Madrid'de ilk sınavını verecek.

Daha önce 3 kez Madrid Açık'ı kazanan (2006, 2009, 2012) Roger Federer, bu yıl bir kez daha şansını deneyecek ve toprak sezonundaki ilk turnuvasına katılacak.

Sezonun üçüncü masters turnuvasına sahne olacak Madrid Açık 30 Nisan'da başlayacak ve 10 gün sürecek. Turnuvaya Novak Djokovic, Rafael Nadal ve Dominic Thiem gibi favori isimler de katılacak. 2002'den beri düzenlenen Madrid Açık geçen sene pandemi sebebiyle düzenlenememişti.

Turnuvada en çok şampiyonluk yüzü gören 5 ile Rafael Nadal olurken, Novak Djokovic'in 3, Andy Murray'nin ise 2 şampiyonluğu bulunuyor.