Reklam
Reklam

Federer, Roland Garros'tan çekildi!

Roger Federer, yaklaşık 3.5 saat süren sıkı bir üçüncü tur maçından sonra vücuduna toparlanma şansı vermek için Fransa Açık'tan çekildi.

Federer, Roland Garros'tan çekildi!
06 Haziran 2021 - 18:00

Bilindiği gibi Federer, cumartesi gecesi Alman rakibi Dominik Koepfer ile 4 setlik muazzam bir maç oynamış ve 3 saat 35 dakika sonunda kazanarak (7-6, 6-7, 7-6, 7-5) Roland Garros'ta dördüncü tura yükselmişti.

20 kez Grand Slam şampiyonu, maçtan sonra yaptığı açıklamalarında turnuvadan çekileceğinin sinyallerini vermişti ve bugün de gerekli açıklamayı sosyal medya hesabından yaptı.


"İki diz ameliyatından ve bir yıldan fazla rehabilitasyondan sonra vücudumu dinlemem ve iyileşme yolunda kendimi çok hızlı zorlamadığımdan emin olmam önemli. Burada 3 maça çıktığım için çok mutluyum. Tekrar kortlara geri dönmekten daha büyük bir duygu olamaz."

8 Ağustos'ta 40 yaşına girecek olan Roger Federer, 2020 Avustralya Açık'tan bu yana ilk büyük turnuvasında yarışıyordu. Söz konusu dönemde sağ dizinden iki kez ameliyat olan İsviçreli raket, Roland Garros'tan çekildiği için Matteo Berrettini, direkt olarak çeyrek finale yükselmiş oldu.

Berrettini, çeyrek finalde Novak Djokovic - Lorenzo Musetti galibi ile oynayacak.

Roger Federer, Roland Garros'ta bu zamana kadar 90 maça çıktı ve 73'ünü kazandı. (%81,1)

2009'da Roland Garros'u kazanan Federer, Paris'e gelmeden önce bu sezon sadece üç maç oynamıştı.


Roland Garros Turnuva Direktörü Guy Forget yaptığı açıklamada, "Roland Garros turnuvası, dün gece inanılmaz bir mücadele veren Roger Federer'in çekilmesinden dolayı üzgün. Roger'ı üç üst düzey maç oynadığı Paris'te görmekten hepimiz çok memnunuz. Ona sezonun geri kalanında en iyi dileklerimizi sunuyoruz" dedi.

Federer, geçen ay kendisini Roland Garros şampiyonluğu için yarışmaya hazır görmediğini ve bunun yerine sekiz kez kazandığı (rekor) Wimbledon'a odaklanacağını açıkça belirtmişti.

Wimbledon, 28 Haziran'da başlayacak.

Roland Garros'ta maçların özet görüntülerini buradan izleyebilirsiniz...

Büyük spor markalarında indirimler başladı... https://www.athleticzone.com.tr/